Polacy pokochali programy telewizyjne dla singli. Na fali popularności randkowego reality show "Hotel Paradise" stacja TVN 7 postanowiła stworzyć polską wersję niemieckiego formatu o nazwie "M.O.M", znanego także pod wcześniejszą nazwą "M.O.M - Milf oder Missy?". Celem programu jest sprawdzenie, czy w miłości ma znaczenie wiek. W przeciwieństwie do programu prowadzonego przez Klaudię El Dursi, zgłaszać mogą się bowiem do niego osoby między dwudziestym a pięćdziesiątym rokiem życia.

Polska wersja programu "M.O.M" wkrótce w TVN 7

Casting do polskiej wersji programu wystartował. Z formularza dostępnego na oficjalnej stronie internetowej stacji TV wynika, że kandydaci muszą być osobami wolnymi (singiel/-ka, rozwodnik/rozwódka, wdowiec/wdowa), a także być dyspozycyjni od maja do lipca. Nagrania wyjazdowego show odbędą się w Grecji.

Poszukiwane są osoby spontaniczne, lubiące dobrą zabawę, ciekawe ludzi, gotowe na przygody - czytamy.

W pierwszym sezonie niemieckiej wersji "M.O.M" wystąpiło dwóch kawalerów w wieku 28 i 57 lat. Panowie mieli okazję umawiać się na randki z czternastoma kobietami - uczestniczki miały od 24 do 46 lat.

Kontrowersje wokół programu "M.O.M"

Program został dość mocno skrytykowany w niemieckich mediach. Główne zarzuty dotyczyły podziału uczestniczek ze względu na ich wiek. Wielu osobom nie spodobało się także, że wobec starszych kobiet użyto określenia "milf", czyli akronimu pochodzącego od wulgarnego wyrażenia "mother I'd like to f*ck" ("mamuśka, którą chciałbym przelecieć"), podczas gdy młodsze uczestniczki show otrzymały miano "missy". Kontrowersje wzbudziła także sama kampania promocyjna programu, które zdaniem wielu osób miała mizoginistyczny wydźwięk.

Po sześciu odcinkach zmieniono nazwę programu, skracając ją do samego "M.O.M". Mimo licznych kontrowersji, producenci zdecydowali się nagrać druga edycję, której emisja startuje już 13 maja. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w roli prowadzącej polskiej wersji show.

ZOBACZ TEŻ: Partner Klaudii El Dursi zdradza, jak popularność ukochanej wpłynęła na ich życie i związek: "Na początku nie było nam łatwo"