Robert Lewandowski nie ma sobie równych. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski znalazł się na szczycie Rankingu Polskich Influencerów 2020, przygotowanego jak co roku przez twórców branżowej konferencji See Bloggers we współpracy z platformą Influ Tool. Żona sławnego piłkarza, Anna Lewandowska, uplasowała się tym razem na czwartej pozycji.

Ekipa Friza rządzi w Rankingu Polskich Influencerów

Co ciekawe, drugie i trzecie miejsce zajęła inna znana para - Weronika "Wersow" Sowa i Karol "Friz" Wiśniewski, czyli największe gwiazdy internetowego projektu o nazwie Ekipa, który od kilku lat bije rekordy popularności na polskim YouTube. W pierwszej dziesiątce rankingu, który przedstawił i podsumował działania najbardziej zasięgowych i angażujących twórców internetowych oraz osób publicznych w sieci znalazło się jeszcze dwoje innych członków Ekipy: Mateusz "Tromba" Trąbka i jego partnerka Maria "Marcysia" Ryskala.

Warto dodać, że zdaniem wielu internautów zaskakująco nisko uplasowały się w tegorocznym zestawieniu influencerki, które jeszcze do niedawna uchodziły za topowe postacie w branży social mediów, czyli m.in. Angelika "Littlemooonster96" Mucha (80. miejsce) i blogerka modowa oraz właścicielka marki Veclaim, Jessica Mercedes (97. miejsce).

Jak powstał Ranking Polskich Influencerów 2020?

Ranking Top 100 podano za okres od stycznia do grudnia 2020 roku. Objął on aktywność twórców w serwisach Instagram, YouTube, TikTok i w blogosferze.

Wyszliśmy od twardych danych takich jak: liczba obserwujących, popularności mierzonej ważoną sumą liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowania liczonego na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem, ilości odwiedzin bloga, jeżeli influencer prowadził działania na tym kanale. Następnie stworzyliśmy dedykowany algorytm InfluScore, stanowiący odpowiednio ważoną sumę tych zmiennych - tłumaczy Łukasz Zdrodowski z Influ Tool.

Sprawdź TOP 50 rankingu polskich influencerów 2020 już teraz w naszej GALERII.