Prażące słońce nie jest najlepszym przyjacielem naszej skóry. Nadmierne opalanie przyspiesza proces starzenia i przyczynia się do powstawania przebarwień. Na szczęście, istnieją metody, które pozwolą wam cieszyć się gładką, miękką i dogłębnie nawilżoną skórą niezależnie od tego, jakie grzeszki pielęgnacyjne popełniłyście tego lata... 

Xymena Borowiecka, Gala.pl: Letnia pielęgnacja zdecydowanie różni się od tej, którą stosujemy wiosną, czy jesienią...

Joanna Szendzielorz – CEO Laboratoires Vivacy Polska: Tak, lato to bardzo wymagająca pora roku pod względem pielęgnacji. Nasza skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysoka temperatura, słona woda, piasek czy chociażby lot klimatyzowanym samolotem. Kto z nas nie zmagał się z przesuszoną czy łuszczącą skórą po powrocie z wakacji? Do tego pojawiające się przebarwienia, nowe zmarszczki czy utrata elastyczności. Jednym słowem: SOS! Nasza skóra wymaga więc w tym szczególnym okresie odpowiedniego nawilżenia i regeneracji. Warto postawić zatem na działanie dwutorowe – pielęgnację gabinetową i w domowym zaciszu.

Sierpień i wrzesień to idealny czas na odwiedzenie gabinetu medycyny estetycznej?

Zdecydowanie tak. To moment, w którym spada temperatura na zewnątrz, chociaż wciąż jest ciepło. Możemy poddać się wtedy szerokiemu wachlarzowi zabiegów, które są zabronione np. w czasie ekspozycji na słońce. By nasza skóra mogła właściwie się zregenerować – również po zabiegach w gabinecie – potrzebuje spokoju. To również najczęściej wybierany okres z innego względu. Wracamy do pracy, do codziennego życia.

Jaki zabieg jest polecany po wakacjach?

W walce z objawami przesuszenia i utratą elastyczności skuteczna jest mezoterapia z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Substancja ta doskonale działa co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze jest jednym z głównych składników macierzy międzykomórkowej i wraz z kolagenem i elastyną doskonale wpływa na napięcie i jędrność naszej skóry. Z drugiej strony jest substancją higroskopijną, czyli przyciąga wodę i potrafi zwiększyć swoją objętość nawet tysiąckrotnie. Jeden gram kwasu zatrzymuje aż sześć litrów wody. W VIVACY posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu kwasu hialuronowego w preparatach do iniekcji, czego rezultatem jest gama - kultowych już - wypełniaczy Stylage z opatentowaną technologią IPN-Like.

Na czym polega ta technologia?

Pozwala na wzajemne przenikanie się usieciowanych struktur kwasu hialuronowego i zapewnia wyjątkową elastyczność produktu, ułatwiając tym samym wypełnianie głębokich zmarszczek lub korekcję w obrębie grubszej skóry. Dzięki IPN-Like iniekcje odbywają się w łatwy i równomierny sposób. Gwarantuje również spoistość kwasu hialuronowego podczas zabiegu i po jego wykonaniu. Dzięki temu kwas nie migruje a nasza skóra jest doskonale nawilżona i gładka.

Na jaki preparat zdecydować się więc gdy poszukujemy nawilżenia?

Stylage w swojej gamie posiada kilka preparatów, które każdorazowo dobiera lekarz medycyny estetycznej w gabinecie. Największą popularnością cieszy się Stylage Hydro, czyli żel na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który zawiera dodatkowo przeciwutleniacz mannitol oraz Hydromax, usieciowany żel na bazie kwasu hialuronowego z przeciwutleniaczem jakim jest sorbitol. Obydwa preparaty stosowane są w celu poprawy nawilżenia i elastyczności skóry, a zastosowane przeciwutleniacze chronią kwas i naszą skórę przed wolnymi rodnikami (stresem oksydacyjnym) oraz ograniczają degradację żelu. Sorbitol dodatkowo działa rozświetlająco, dając nam efekt glow. Bardzo ważne jest to, że taki zabieg możemy wykonać nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt, czyli obszary, o których często zapominamy podczas nakładania kremu z filtrem. Tam też niestety dużo szybciej widać upływ czasu. Warto również zadbać o dłonie, które są przecież naszą wizytówką! Poza zabiegami pamiętajmy również o tym, by dbać o siebie także w domu.

Jak zadbać zatem o skórę w domowym zaciszu?

Laboratoires Vivacy stworzyło serię dermokosmetyków VIVACY Beauty, która jest dedykowana nie tylko pacjentom po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, a także wszystkim tym, którzy w ramach codziennych rytuałów pielęgnacyjnych poszukują produktów najwyższej jakości, zapewniających odpowiednie nawilżenie i ujędrniających skórę. W jej skład wchodzi sześć produktów, które zostały opracowane w taki sposób, by każdorazowo dostosowywać się do indywidualnych potrzeb skóry. Vivacy Beauty to produkty kojące, nawilżające i anti-ageing. Absolutnymi bestsellerami jest krem intensywnie nawilżający Hydra Touch i odświeżająca woda do twarzy w formie mgiełki. Lekka konsystencja kremu natychmiastowo przywraca skórze komfort i nawilża ją aż do 8 godzin a przy regularnym stosowaniu cera staje się bardziej ujednolicona, wygładzona i dogłębnie nawilżona. Z kolei mgiełka składająca się z naturalnej wody mineralnej Treignac o wyjątkowo wysokiej zawartości krzemionki tworzy bio-mineralny opatrunek na twarzy, zapobiegając parowaniu wody z naskórka i doskonale odświeża.

Vivacy to marka z francuskim rodowodem. Francuskie znaczy lepsze?

W medycynie estetycznej i branży beauty Francja od zawsze jest kojarzona z najwyższą jakością. Nasza firma powstała właśnie we Francji i nadal wszystkie produkty VIVACY są tam produkowane. Od lat pokazujemy, że - wzorem Francuzek - warto postawić na minimalistyczne podejście do piękna i skupić się na zabiegach oraz kosmetykach na bazie kwasu hialuronowego, które naprawdę działają.