Olej arganowy pochodzi z jednego obszaru na Ziemi, z arganowych plantacji w Maroko, które zostały wpisane na listę dziedzictwa Unesco. Aby uzyskać 1 litr oleju arganowego potrzebne jest 6 kg orzechów Arganowca. Olej – niezwykle cenny – nazywany jest płynnym złotem Maroka.

Ten niezwykły specyfik od niedawna dostępny jest także w Polsce. Kosmetyki Argan Vital Skin Oil dostarczają silne składniki o działaniu odmładzającym bezpośrednio w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu są one bardziej efektywne od innych kosmetyków zapobiegających starzeniu się skóry.

Olej arganowy ma wielorakie zastosowanie i może być wykorzystywany do pielęgnacji różnych części ciała:

PIELĘGNACJA TWARZY Chroni naskórek przed wysychaniem, wygładza, koi podrażnioną skórę, działa przeciwzapalnie, łagodzi ob¬jawy trądziku, alergii. Dzięki obecności witaminy E, doskonale chroni komórki organizmu przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Stymuluje proces oddychania wewnątrzkomórkowego, neutralizuje wolne rodniki, chroni tkankę łączną. Olej arganowy to idealny środek do masażu ciała. Stosowanie oleju odbudowuje płaszcz hydrolipidowy i zwiększa zawartość składników odżywczych w skórze.

WŁOSY Wpływa odbudowująco, wzmacniająco na włosy. W celu polepszenia kondycji włosów, należy wmasować go w skórę głowy i włosy, pozostawić na minimum pół godziny, następnie zmyć szamponem. Już po kilku zasto¬sowaniach widoczny jest rezultat. Włosy są mocniejsze, grubsze i wyjątkowo lśniące.

DŁONIE, PAZNOKCIE Wmasowany w ręce i w paznokcie naturalny olej arganowy nadaje skórze wilgotność i sprawia, że staje się delikatna. Paznokcie przestają się łamać i są twarde już po kilku zastosowaniach. To naturalna i uniwersalna odżywka do paznokci.

BLIZNY, CHOROBY SKÓRY Blizny pooparzeniowe lub inne przybierają naturalny kolor i spłycają się. Przeznaczony jest dla KAŻDEGO RODZAJU SKÓRY, także skóry wrażliwej, dojrzałej, alergicznej, trądzikowej i suchej, stosowany także przy chorobach skórnych.

Kosmetyki, które zawierają olej arganowy, np. Argan Vital Skin Oil, najlepiej jest stosować wieczorem, jako ostatni krok pielęgnacji.