Fundacja Gerlsy zaprasza na swoje pierwsze warsztaty scenariuszowe “Kreatywna Randka”. Będą miały formę trzydniowej pracy nad kreatywnym rozwojem scenariuszy uczestników. Spotkanie odbędzie się już we wrześniu w Warszawie.

Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości.

"Założyłyśmy fundację, bo zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Chcemy pisać HERstorie i wspierać kobiece, dobre kino. I dlatego organizujemy pierwsze warsztaty" - wyjaśniają założycielki fundacji.

A kto stoi za Gerlsami? Aktorki Olga Bołądź i Magdalena Lamparska, a także scenarzystka i modelka Julita Olszewska oraz specjalistka od rozwoju osobistego oraz badaczka opinii i rynku - Jowita Radzińska.

"Masz pomysł na film? Czas wyjąć go z szuflady! Pisanie to najbardziej samotna robota jaka jest. Dlatego wyjdź do ludzi. Gerlsy umożliwią Ci spotkanie w kreatywnym towarzystwie" - zachęca Olszewska.

Tak pomysłodawczynie projektu mówią o „Kreatywnej Randce”:

Przez trzy dni będziemy pracować wspólnie nad Waszymi pomysłami na film. Będziemy analizować, dyskutować, spierać się i śmiać, po to, by powstała kolejna, lepsza wersja Twojego pomysłu. Oprócz doświadczonych scenarzystek, będziecie mogli skonsultować tekst z reżyserkami oraz producentkami docenianymi na całym świecie, by doświadczyć różnych punktów widzenia branży filmowej.

Swój udział w warsztatach potwierdziły już reżyserka i scenarzystka Elżbieta Benkowska oraz producentki Natalia Lasota i Marta Habior.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9 - 11 września 2019, w godz. 9.00 - 15.00. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Dowiedz się więcej o Fundacji Gersy i "Kreatywnej Randce">>

Magda Lamparska, jedna z pomysłodawczyń projektu, była gościem specjalnym pierwszego z sześciu spotkań "GALA Kino Pod Gwiazdami". Zobacz poniżej, jak było na wydarzeniu i zapisz się TUTAJ na kolejne>>