Zachodnie gwiazdy często przechodzą na potrzeby nowych ról spektakularne metamorfozy. Aktorki i aktorzy tracą wagę lub tyją, poddają się wielogodzinnej charakteryzacji, pozwalają "zbrzydzić". To poświęcenie w wielu przypadkach przekłada się nie tylko na lepsze wcielenie się w graną przez gwiazdę postać, ale także uznanie fanów i krytyków.

W polskim kinie rzadko mamy jednak do czynienia z takimi metamorfozami. Największą przodowniczką w tym temacie jest jednak Olga Bołądź, która dla roli jest w stanie poświęcić wszystko. Niewielu wie, jaki jest naturalny kolor jej włosów. Dlaczego? Aktorka tak często zmienia fryzury, że ciężko za nią nadążyć. 

By wcielić się w Aleksandrę Lach w filmie Patryka Vegi "Służby Specjalne" aktorka zgoliła włosy, które zapuszczała przez 4 lata!

- Wymaganiem roli było to, że się podejmuję morderczych treningów i że nie biorę kaskaderów na plan. Przyzwyczaiłam się do nowych włosów, które ścięłam na 2 miesiące przed rozpoczęciem zdjęć, żeby było wiarygodnie. Ja się śmieje, że Tomek (trener) ma najładniejszego kolegę na siłowni. Wyglądam naprawdę dziko - powiedziała wówczas w Dzień Dobry TVN.

Ostatnio dla roli w serialu "Skazane" przefarbowała włosy na rudo. Aktualnie jest brunetką, ale kto wie czym tym razem nas zaskoczy. Zobaczcie w naszej galerii wszystkie wcielenia Olgi Bołądź!

 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Olga Bołądź w dwóch stylizacjach na premierze. W której wygląda lepiej?

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!