„Jestem bardziej chłopczycą niż księżniczką” mówi sama o sobie. Swoim talentem wokalnym i aktorskim ma okazję pokazać się szerszej publiczności w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Perfekcyjnie wcieliła się w Się czy Tinę Turner. Kim jest Olga Szomańska?

Olga Szomańska - aktorka

Olgę Szomańską znamy przede wszystkim z występów u boku Piotra Rubika. Jej przygoda z muzyką zaczęła się jednak  naście lat wcześniej, a dokładnie w 1999 roku. Wówczas Olga Szomańska została laureatką programu Szansa na sukces, gdzie zaprezentowała się w utworze Hanny Banaszak W moim magicznym domu. W 2000 roku mieliśmy okazję podziwiać ją na deskach Teatru Muzycznego we Wrocławiu, później zachwycała w Teatrze Muzycznym Roma oraz Teatrze Rampa w Warszawie.

Olga Szomańska - wokalistka

Rok 2005 stał się przełomem w jej karierze. Wtedy podjęła współpracę z Piotrem Rubikiem. Największą popularność zdobyła piosenka promująca płytę Niech mówią, że to nie jest miłość, którą wykonywała wraz z Przemysławem Brannym. Utwór zdobył tytuł Przeboju Lata z Jedynką, a także został doceniony na TopTrendy Festiwal Sopot 2007.

Olga Szomańska: Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Aktualnie mamy okazję podziwiać jej talent zarówno wokalny, jak i teatralny w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo 6. Olga Szomańska miała okazję cielić się już w Się, Tinę Turner, Krystynę Prońko czy Bryana Adamsa. Co było dla niej największym wyzwaniem?

Przygotowania do pierwszego odcinka. Wygrałam go wykonaniem GoldenEye Tiny Turner. Nie znałam jeszcze moich kolegów z planu ani zasad gry. Z tygodnia na tydzień jest łatwiej, bo stajemy się sobie coraz bliżsi. Nie ma między nami rywalizacji, zwłaszcza że w kolejnych odcinkach nie wygrywamy pieniędzy dla siebie, tylko na cele charytatywne - zdradza Gali.

Więcej o Oldze Szomańskiej i jej zmaganiach w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 6 w nowej Gali: 

PRZECZYTAJ TAKŻE: STYLISTKA TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO: Gwiazdom doczepiamy pośladki i penisy, musi być autentycznie [WYWIAD]