Kim jest mąż Olgi Tokarczuk? Polska pisarka odebrała z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa, literacką Nagrodę Nobla. W Sztokholmie noblistce podczas gali oraz uroczystego bankietu towarzyszyli syn Zbigniew Fingas z narzeczoną oraz mąż, Grzegorz Zygadło. Odkąd ogłoszono, że Olga Tokarczuk została laureatką Nagrody Nobla 2018, media coraz częściej zaczęły pisać nie tylko o sukcesach pisarki, ale także o jej życiu prywatnym. O najbliższych poetki wiemy stosunkowo niewiele. Autorka "Ksiąg Jakubowych" rzadko pojawia się w towarzystwie rodziny. Największą uwagę dziennikarzy i internautów przykuwa mąż noblistki, Grzegorz Zygadło. Kim prywatnie jest małżonek Olgi Tokarczuk?

Kim jest mąż Olgi Tokarczuk?

Olga Tokarczuk po raz pierwszy wyszła za mąż w wieku 23 lat za Romana Fingasa, z którym ma syna Zbigniewa, urodzonego w 1986 roku. Małżeństwo pisarki i wydawcy zakończyło się rozwodem. Drugim, a zarazem obecnym mężem polskiej noblistki jest tłumacz, Grzegorz Zygadło – z wykształcenia germanista. Eseistka wielokrotnie podkreślała, że jej ukochany jest dla niej ogromnym wsparciem, bardzo liczy się z jego zdaniem, dlatego to on zawsze jako pierwszy czyta jej dzieła. 

Menedżerem mojego życia jest mój mąż, dzięki któremu czuję się bezpiecznie, ogrzana, zadbana i jakoś zorganizowana w tym wszystkim - mówiła o swoim mężu pisarka w rozmowie z TVN.

Olga Tokarczuk aktualnie przeżywa jedne z najpiękniejszych chwil w życiu. W tym wyjątkowym dla autorki czasie nie mogło zabraknąć jej męża, Grzegorza Zygadło, który towarzyszył poetce podczas uroczystego wręczenia literackiej Nagrody Nobla. Para pojawiła się razem nie tylko na gali, ale także na bankiecie, wydanym na cześć tegorocznych laureatów. 

Czy po sukcesie swojej żony, Grzegorz Zygadło będzie częściej pojawiać się u jej boku?

Zobacz zdjęcia Olgi Tokarczuk i jej męża, Grzegorza Zygadło, w naszej GALERII >>

ZOBACZ TAKŻE: Olga Tokarczuk - kim jest prywatnie i zawodowo laureatka Nagrody Nobla? [RODZINA, MĄŻ, KARIERA, KSIĄŻKI]