Olga Tokarczuk wróciła do Polski. Polska pisarka od kilku dni przebywała w Szwecji. We wtorek, 10 grudnia 2019 roku, z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa, odebrała Literacką Nagrodę Nobla. Po uroczystej gali, Tokarczuk w towarzystwie szwedzkiej rodziny królewskiej oraz swoich najbliższych, syna Zbigniewa Fingasa i męża Grzegorza Zygadło, wzięła udział w bankiecie wydanym na cześć tegorocznych laureatów. Podczas wizyty w Sztokholmie Tokarczuk spotkała się także z tamtejszą minister kultury, demokracji i sportu - Amandą Lind. Po odebraniu nagrody i pobycie w Szwecji, Olga Tokarczuk w piątek, 13 grudnia, wróciła do Polski. Na Lotnisku Chopina w Warszawie powitano ją jak prawdziwą bohaterkę. W jaki sposób? Sprawdź poniżej.

Olga Tokarczuk wróciła do Polski

Olga Tokarczuk jest już w Polsce. Na Lotnisku Chopina w Warszawie polską laureatkę Literackiej Nagrody Nobla powitano salutem wodnym, który jest przeznaczony do uczczenia specjalnych okazji. Samolot z pisarką na pokładzie podczas lądowania przejechał pod łukiem wodnym.

Ważna chwila. Nasza noblistka Olga Tokarczuk przed chwilą wylądowała w Warszawie. Na Lotnisku Chopina powitaliśmy ją uroczystym salutem wodnym, który jest przeznaczony do uczczenia specjalnych okazji – możemy przeczytać na oficjalnym koncie Lotniska Chopina

Zdjęcia z powitania Olgi Tokarczuk na Lotnisku Chopina w Warszawie zobaczycie w naszej GALERII >>

ZOBACZ TAKŻE: Olga Tokarczuk - kim jest mąż laureatki Nagrody Nobla?