Years & Years już nie jest zespołem - ta wiadomość miesiąc temu obiegła świat muzyki. Po tym jak Mikey Goldsworthy i Emre Türkmen postanowili odejść z grupy, popularne trio przeistoczyło się w solowy projekt dotychczasowego frontmana, Olly'ego Alexandra. Wokalista wyjaśnił niedawno, z jakiego powodu zdecydowali się na taki ruch.

Olly Alexander o Years & Years w wersji solo

30-letni autor hitów "King", "Desire" i "If You're Over Me" opowiedział o rewolucyjnych zmianach, jakie zaszły ostatnio w strukturze Years & Years, w rozmowie z Romanem Kempem na antenie brytyjskiej rozgłośni radiowej Capital FM.

Ja, Mikey i Emre spotkaliśmy się jakieś dziesięć lat temu. Byliśmy w tym zespole przez dekadę i tym czasie nieco oddzaliliśmy się od siebie muzycznie - powiedział.

Olly wyjaśnił, że decyzja o rozpadzie dojrzewała w nich już od dłuższego czasu.

Poniekąd przestaliśmy już razem tworzyć muzykę. Kiedy ogłosiliśmy, że to ja sam będę tworzył Years & Years, to nie było bardzo zaskakujące - wyjaśnił.

Wokalista przyznał, że chciał nadal używać nazwy Years & Years zamiast zacząć występować pod własnym nazwiskiem, ponieważ czuje się silnie związany z dotychczasową twórczością grupy.

Kocham Years & Years i piosenki, które napisaliśmy. Nie chcę się ich pozbywać. Po prostu czułem się dobrze z tym aby pozostać Years & Years - dodał.

Olly Alexander o swoich aktorskich planach

Działalność w ramach Years & Years to jednak nie wszystko, na czym obecnie skupia się ten wszechstronnie utalentowany artysta. Olly Alexander zagrał ostatnio główną rolę w świetnie przyjętym przez krytyków i widzów serialu "Bo to grzech" (oryg. "It's a sin"). Sukces produkcji, którą w Polsce można obejrzeć w serwisie HBO GO, sprawił, że w jego stronę posypały się kolejne propozycje.

Przesłano mi kilku scenariuszy. Nie mam jednak jeszcze żadnych konkretnych planów - ujawnił.

A co powiedział o swojej wymarzonej roli?

Chciałbym posiadać jakieś magiczne moce, wcielić się w jakiegoś popapranego gejowskiego superbohatera - wyznał ze śmiechem.

Chcielibyście go zobaczyć w takiej odsłonie? My bardzo!

Zobacz oficjalny teledysk do przebojowego singla "Starstruck", czyli pierwszego utworu Years & Years jako solowego projektu Olly'ego Alexandra.