Omenaa Mensah to jedna z najpopularniejszych polskich prezenterek pogody. Mamą została mając zaledwie 23 lata. Wówczas na świecie pojawiła się córeczka Vanessa. Prezenterka była wtedy na studiach. Godzenie uczelni i obowiązków zawodowych z macierzyństwem z pewnością nie było łatwe.

Mimo przeciwności losu Omeniee udało się stworzyć silną i niezwykłą relacje z córką. Prezenterka wielokrotnie wspominała w wywiadach, że pojawienie się córki na świecie sprawiło, że przewartościowała swoje życie.

Nauczyłam się, że już zawsze będę odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale też za Vanessę. Muszę być na tyle zorganizowana i samodzielna, żebym mogła nas utrzymać. Nigdy nie liczyłam na pomoc mężczyzn – bo oni raz są, raz ich nie ma. Jedyną stałą w moim życiu jest Vanessa i jej chcę się poświęcać - powiedziała w wywiadzie dla Gali.

Dziś Vanessa ma już czternaście lat i z dnia na dzień coraz bardziej przypomina mamę. Prezenterka chętnie dzieli się z fanami zdjęciami córki. Panie spędzają ze sobą prawie każdą wolną chwilę.

Vanessa jest już na tyle duża, że może mi towarzyszyć w pracy. Uwielbiamy razem podróżować. Cieszę się, że mając 12 lat, zobaczyła już, jak kolorowy i różnorodny jest świat. Kiedy oglądałyśmy wspólnie domki w Kenii zbudowane z gliny i odchodów słoni, Vanessa krzyknęła: „Wow, to niesamowite, że w takim domku mieszka osiem osób! Jest w niej dziecięca ciekawość, którą staram się zaspokajać - zdradziła Gali jakiś czas temu. 

Omenaa Mensah wielokrotnie powtarza, że dla swojej córki stara się być wzorem. Vanessa jednak nie idzie w ślady mamy - podobno dziewczynka w przyszłości chce zostać lekarzem. 

Zobaczcie w naszej galerii wspólne zdjęcia Omenyy i Vanessy! 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Omenaa Mensah: Lubię wzbudzać emocje [WYWIAD]