Zaczęło się 10 lat temu od marzenia Moniki Krzyżanowskiej, założycielki Fundacji One Day, by pomagać dzieciom z domów dziecka. Dziś One Day to dowód, że marzenia mają wielka moc. Dzieci z domów dziecka boją się marzyć. Jeśli pomożemy im spełnić nawet najmniejsze pragnienie dotyczące gwiazdkowego prezentu to sprawiamy, że nabierają wiary, że wszystko jest prawdopodobne. Zaczynają marzyć, snuć plany na przyszłość i wierzyć, że mogą zmienić swoje życie. I to właśnie jest podstawowym celem Fundacji One Day, która przez cały rok pomaga dzieciom z domów dziecka usamodzielnić się i stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu.

One Day - na czym polega akacja?

W zeszłym roku dzięki Fundacji One Day spełniły się marzenia 743 dzieci z 21 placówek. Działania fundacji są dwutorowe, ale łączy je wspólna idea dawanie szansy na samodzielne życie. One Day to akcja świąteczna do której przyłączyć może się każdy z nas i podczas której Fundacja zbiera i przekazuje wymarzone prezenty dzieciom z całej Polski oraz pozyskuje fundusze na szkolenia, kursy i staże dla starszych dzieciaków poprzez akcje ‘Wsparcie na Starcie’. Tegoroczna edycja ruszyła już 13 października, ale nadal możesz się do niej przyłączyć!

Jak się dołączyć do akcji One Day?

Każdy z nas może dołączyć do akcji One Day. Wystarczy z Tabelki Marzeń wybrać marzenie i marzące dziecko, kupić prezent i sprawić, żeby ta wyczekiwana Gwiazdka była dla kogoś wyjątkowa. Prezenty rozdawane są wszystkim dzieciom podczas Finałowej Imprezy Gwiazdkowej 10 grudnia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej pełnej koncertów, animacji oraz niespodzianek. Gwiazdka pełni nie tylko formę zabawy, ale i edukacji - na imprezie dzieci mają możliwość poznania interesujących dla nich zawodów poprzez kąciki z przeróżnymi interaktywnymi atrakcjami. Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko. Fundacja One Day chce być tym jednym dniem.

One Day - ambasadorki akcji

W przypadku gdy dzieci nie mogą pojawić się podczas Gwiazdkowej Imprezy, dostają swoje prezenty później, ale na pewno przed Wigilią. Członkowie Fundacji, by je dostarczyć jeżdżą do dzieci osobiście. Po wyczekiwanym momencie rozdania podarunków na swój prezent może oczekiwać i dobroczyńca, ponieważ każdy dostaje osobiście napisany przez dziecko list z podziękowaniem lub zdjęcie z momentu wręczenia podarunku. 

Jak zatem widać, warto dołączyć się do akcji One Day. Tym bardziej, że jego ambasadorka zostały Grażyna Wolszczak i Kamila Szczawińska!