22 maja w Manchesterze, po koncercie Ariany Grande doszło do tragicznego zamachu terrorystycznego - zginęły 22 osoby, a dziesiątki zostały ranne. Ofiarami ataku były głównie dzieci i młodzież, którzy wybrali się na koncert swojej idolki, a także m.in. małżeństwo z Polski, które przyszło odebrać z show swoje nastoletnie córki. Po tragicznym w skutkach wydarzeniu, Ariana Grande bardzo przejęła się losem rannych fanów oraz ich rodzin. Odwiedziła ich w szpitalach, spędziła z nimi czas, rozmawiała i chętnie pozowała do zdjęć. Oprócz tego, zorganizowała wczoraj charytatywny koncert w Manchesterze, którego celem było zebranie pieniędzy dla ofiar zamachu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dzięki temu wydarzeniu udało się zebrać ponad 2 miliony funtów.

Ariana w szczególny sposób postanowiła wesprzeć rodziny ofiar. Zorganizowała koncert "One Love Manchester", który na pewno przejdzie do historii muzyki. Grande oraz cała rzesza artystów, która postanowiła sprzeciwić się terroryzmowi przyjechali do Manchesteru.  Na scenie wystąpiły największe gwiazdy muzyki, m.in. Justin Bieber, Miley Cyrus, The Black Eyed Peas, Coldplay, Robbie Williams i Katy Perry. Do specjalnych gości koncertu należał dziecięcy chór z pobliskiej szkoły, z którym Ariana zaśpiewała swój utwór "My Everything". Nie obyło się bez wzruszeń, specjalnych duetów i poruszających przemówień. Cały dochód z koncertu a także dotacje, które fani składali przez internet trafią do rodzin ofiar i osób potrzebujących. Koncert był transmitowany także online.

Podobno początkowo show miało mieć zupełnie inną formę, ale Ariana zmieniła listę piosenek niedługo przed rozpoczęciem. Rodziny ofiar, oraz fani przebywający w szpitalu nie chcieli żeby koncert był żałobny. Ariana wysłuchała próśb i zaśpiewała nawet swój kontrowersyjny utwór "Side to side" i zadedykowała go fance, która podczas jej wizyty w szpitalu szczególnie o niego prosiła. Szpital zapewnił wszystkim pacjentom możliwość obejrzenia koncertu online. 

Zobaczcie jak wyglądały wzruszające występy gwiazd na koncercie One Love Manchester: