Festiwal Mozartowski doczekał się już 30. edycji, a w tym roku jego częścią będzie Operowe Kino Letnie. Tym razem organizatorzy zapraszają do warszawskiej klubokawiarni Babie Lato, gdzie będzie można obejrzeć spektakle Warszawskiej Opery Kameralnej. Kiedy rusza ta wyjątkowa impreza?

Operowe Kino Letnie nad Wisłą: kiedy wybrać się na spektakle?

Festiwal Mozartowski to nie tylko spektakle i koncerty, ale również wydarzenia towarzyszące. W tym roku w ramach Operowego Kina Letniego od 26 czerwca do 24 lipca, w każdą sobotę o godz. 22.00, w nadwiślańskiej klubokawiarni Babie Lato, każdy będzie mógł obejrzeć wybrane spektakle Warszawskiej Opery Kameralnej.

W premierowej odsłonie Operowego Kina Letniego zaprezentowany zostanie autorski projekt Warszawskiej Opery Kameralnej "operaOK". Na czym polega? "OperaOK" to cykl wideo - instalacji barokowych i klasycznych realizowanych w czasie pandemii. To dziesięć dzieł muzycznych, powstałych w XVII i XVIII wieku. Kuratorem projektu jest Tomasz Cyz.

W najbliższą sobotę będzie można obejrzeć aż cztery dzieła: L’Orfeo,Pasja wg Świętego Jana, Castor et Polluxoraz The Indian Queen.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na oficjalną stronę Opery Kameralnej tutaj.