Opole 2017 bez kabaretów - czy to możliwe? Program odbywającego się w dniach 15-17 września 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej od kilku miesięcy budzi ogromne kontrowersje. Przypomnijmy, że festiwal w Opolu miał się pierwotnie odbyć w czerwcu, jednak całe wydarzenie odwołano po tym, gdy z udziału w imprezie Telewizji Polskiej z powodów politycznych wycofała się bardzo duża grupa artystów. Kto ostatecznie wystąpi w tym roku w Opolu?

ZOBACZ: OPOLE 2017 Maryla Rodowicz, Blue Cafe, Doda, Cleo i inne gwiazdy [RELACJA+GALERIA]

Opole 2017 - kto wystąpi?

Koncert Jana Pietrzaka pt. "Z PRL-u do Polski" drugiego dnia festiwalu Opole 2017 to jedyny kabaretowy punkt programu w czasie tegorocznej imprezy. Obok weterana estrady na deskach polskiego amfiteatru wystąpią także młodzi artyści: Marlena Drozdowska, Paulina Grochowska, Julia Heichel, Adam Kaczmarek, Stanisław Klawe, Bartek Kurowski,  Ryszard Makowski, Kasia Nowa, Projekt Patrioci, Natalia Sikora, Nula Stankiewicz, Grupa Świt i Zespół Zayazd.

Sobota na festiwalu w Opolu 2017 rozpocznie się o godz. 20:20 od koncertu "Premiery". W konkursie wezmą udział m.in.: Zakopower, Kasia Cerekwicka, Izabela Trojanowska, Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz. Z kolei transmisja koncertu Jana Pietrzaka z gośćmi na festiwalu w Opolu w TV na żywo już w środę, 16 września 2017 od godz. 22:35 na TVP1.

Co ciekawe, w tym roku pełną Opolską Noc Kabaretową z okazji 800-lecia Opola pokazała za to telewizja Polsat. W poniedziałkowy wieczór program obejrzało aż 2,3 mln widzów.

SPRAWDŹ TEŻ: EDYTA GÓRNIAK na festiwalu Opole 2017. Co przygotowała?

Oglądacie festiwal Opole 2017?