Festiwal w Opolu 2018 rozpoczęty i potrwa aż do 11 czerwca. Kto i kiedy wystąpi? Już wiemy, które muzyczne gwiazdy będzie miała okazję tym razem podziwiać opolska publiczność oraz widzowie przed telewizorami. Podczas czterech dni 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2018 przez scenę w Amfiteatrze Tysiąclecia przewiną się prawdziwe tłumy artystów, w tym tacy popularni wykonawcy, jak Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska i Margaret. Kto jeszcze? Sprawdź nazwiska artystów i szczegółowy program festiwalu poniżej.

Opole 2018 - kto wystąpi?

Opole 2018 - dzień 1.

Na początek, w piątek, 8 czerwca festiwal startuje o 19:55 (z przerwą o 20:40 na mecz Polska - Chile) koncertem "Przebój na Mundial". O zwycięstwo w konkursie na polski hit na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 walczą: Pectus, InoRos, Rudnik, Orły.PL, KOMBI, Chucho & HCR, Blondyn i polscy fani z Irlandii. Poza nimi na scenie zaprezentują się gościnnie też: Maryla Rodowicz, Bednarek Band, Andrzej Dąbrowski, Liber&InoRos, Golden Life, Bohdan Łazuka, Złe Psy i Krzysztof Krawczyk.

O godz. 23:55 rozpocznie się drugi zaplanowany na ten dzień koncert, czyli "Debiuty 2018". Wystąpią: 

  • Dollz „Nibyland”,
  • Girls on Fire „Siła kobiet”,
  • Goch. „Kobieta prasująca”,
  • Krzysztof Iwaneczko „Tonę”,
  • Karolina Micor „Ataki”,
  • Siostry Melosik „Batumi”,
  • Michał Sołtan „Dzieje się”,
  • Edyta Strzycka „Nowy horyzont”,
  • Small Mechanics „Gęstnieją jesienie”.

Poza konkursem wystąpi Andrzej „Piasek” Piaseczny. „Debiuty 2018” poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan.

Opole 2018 - dzień 2.

Drugi dzień Festiwalu w Opolu 2018 w sobotę, 9 czerwca rozpoczyna się o 20:20 od koncertu "Premiery", w którym zobaczymy następujących wykonawców: Future Folk „Krakowiacy i Górale”, Marta Gałuszewska „Nie mów mi nie”, Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu „Kiedy rozum śpi”, K.A.S.A.„Piasek”, Jakub Krystyan „Ty mnie znasz”, Ola Nizio „Kuloodporna”, RUBIK „Pół na pół”, Tulia „Jeszcze cię nie ma” i Sławomir Uniatowski „5 Rano”. Gośćmi specjalnymi będą: Krzysztof Krawczyk (z okazji jubileuszu 55 lat na scenie), Maciej Miecznikowski i zespół Leszcze, Blue Cafe i Kasia Cerekwicka.

O godz. 22:30 zaczyna się wyjątkowy koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia o nazwie "Ja to mam szczęście". Wystąpią: Janusz Radek, Monika Dryl, Damian Ukeje, Mikołaj Krawczyk, Przemysław Babiarz, Grażyna Auguścik, Katarzyna Żak, Natalia Sikora, Agata Nizińska, Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Kiljański, Elżbieta Romanowska, Olga Szomańska, Edyta Geppert, Jacek Kawalec, Olga Bończyk, Paulina Gruszecka, Szymon Pejski, Agnieszka Twardowska, Marek Kaliszuk.

Opole 2018 - dzień 3.

W trzeci dzień Festiwalu w Opolu 2018, czyli w niedzielę, 10 czerwca na scenie zaprezentują się największe gwiazdy. Imponująca lista wykonawców podczas rozpoczynającego się o godz. 20:20 "Od Opola do Opola" przedstawia się następująco: - Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder, Wanda i Banda, Gromee, Edyta Geppert, Kortez, Red Lips, Sarsa, Stanisława Celińska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Festiwal w Opolu 2018 zakończy się wzruszającym koncertem przebojów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości "Piosenka nie da ci zapomnieć". Zaśpiewają: Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Kombii, Natalia Szroeder, Katarzyna Cerekwicka, Sławomir Uniatowski, Natalia Sikora, Małgorzata Ostrowska, Daria Zawiałow, Rafał Brzozowski, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, De Mono, Beata Przybytek, Red Lips, Ryszard Rynkowski, Feel, Damian Ukeje, Łukasz Drapała, Ifi Ude, Katarzyna Moś i Łukasz Zagrobelny. Koncert potrwa od godz. 22:30 do 1:00 w nocy.

Opole 2018 - dzień 4.

Dodatkowy, czwarty dzień festiwalu stoi pod znakiem mniej mainstreamowej muzyki na koncercie o nazwie "Scena Alternatywna". Wśród artystów zaproszonych przez TVP Kultura znaleźli się: Krzysztof Zalewski, Julia Marcell, Apteka, Daria Zawiałow, Pink Freud, Jazz band Młynarski-Masecki, Król, Maciek Sienkiewicz i Kasia Lins. Początek transmisji na żywo w telewizji o godz. 20:30 w TVP Kultura.

Zdjęcia gwiazd Festiwalu w Opolu 2018 znajdziecie w GALERII >>