KFPP Opole 2019 pełen gwiazd polskiej sceny muzycznej. W dniach 14-17 czerwca w amfiteatrze opolskim odbędzie się aż sześć koncertów tematycznych, w tym konkursowe "Premiery" i "Debiuty" oraz wyjątkowy koncert "Nie pytaj o Polskę #30LATWOLNOŚCI", celebrujący 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w historii Polski po II wojnie światowej z udziałem największych gwiazd młodego pokolenia oraz autorów wielkich polskich hitów ostatniego 30-lecia. Kto i kiedy wystąpi w Opolu? Lista artystów i szczegółowy program festiwalu do sprawdzenia już teraz poniżej.

Opole 2019 - kto wystąpi?

Opole 2019 - dzień 1.

Tegoroczny festiwal w Opolu rozpoczyna się w piątek, 14 czerwca, o godz. 20:15, od koncertu "Od Opola do Opola". Wystąpią: Roksana Węgiel, Lanberry, Tulia, Varius Manx i Kortez. Następnie, o godz. 22:30, rozpocznie się pierwszy konkursowy koncert "Debiuty". Wezmą w nim udział:

 1. Magdalena Bańkowska-Moskwa - „Oszukać czas” 
 2. Brudne Gary - „Brudne gary” 
 3. Sargis Davtyan - „Powiedz” 
 4. Jagoda Kret - „A ty bądź” 
 5. Justyna Jary - „A ja nie wiem” 
 6. SĄSTĄD - „Indeks” 
 7. Vigonez Music - „Ty jesteś kimś” 
 8. Natalia Zastępa - „Za późno” 
 9. ŻELKA - „Za swoje” 
 10. Michał Wiśniewski - „Zew” (laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki) 
 11. Sonbird - „Niepoważny” (laureat eliminacji do konkursu „Debiuty” 56.KFPP Opole 2019 organizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu) 
 12. laureat „Szansy Na Sukces. Opole 2019” – wyłonienie laureata nastąpi 19 maja podczas koncertu finałowego.

Opole 2019 - dzień 2.

Drugi dzień KFPP Opole 2019 rozpoczyna się od kolejnego konkursowego koncertu "Premiery". O nagrody powalczą: 

 1. Olga Bończyk - „Więcej niż kochanek” 
 2. Ania Karwan - „Słucham Cię w radiu co tydzień” 
 3. Patryk Kumór- „Hooligan” 
 4. Monika Kuszyńska - „Nie ma rady na miłość” 
 5. Maciej Miecznikowski & Leszcze - „Studniówka” 
 6. Natalia Sikora - „Ostrożnie to moje serce” 
 7. Marcin Sójka - „Dalej” 
 8. Izabela Trojanowska - „Wakacyjna miłość” 
 9. Szymon Wydra & Carpe Diem - „Odpowiedź” 
 10. 4Dreamers - „Słowa na pół”

Druga część sobotniego wieczoru, czyli koncert "Walizki moje pełne słów.. czyli podróż poety" (od godz. 22:20), to prawdziwa gratka dla miłośników piosenki literackiej i kabaretowej. Wystąpią: Olga Bończyk, Marek Kaliszuk, Maciej Miecznikowski, Katarzyna Dąbrowska i Łukasz Zagrobelny.

Opole 2019 - dzień 3.

W  niedzielę, 16 czerwca, w Opolu tylko jeden, ale szczególny koncert o nazwie "Nie pytaj o Polskę #30LATWOLNOŚCI". Wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej urodzone po 1989 roku: Michał Szpak, Margaret, Sarsa, Natalia Nykiel i Dawid Kwiatkowski. Oprócz nich na scenie pojawią się autorzy polskich przebojów ostatnich 30 lat: De Mono, Kobranocka, Krzysztof Cugowski, Kasia Cerekwicka i Piotr Rubik. Start o godz. 20:15.

Opole 2019 - dzień 4.

Czwarty dzień Festiwalu w Opolu już kolejny rok z rzędu będzie należał do polskich wykonawców muzyki alternatywnej. Na rozpoczynającym się o godz. 21:000 koncercie "Scena alternatywna TVP Kultura" wystąpią: The Dumplings, Basia Wrońska, Rebeka i Tomek Lipiński. Motywem przewodnim koncertu jest 30 lat polskiego rocka.

SPRAWDŹ TEŻ: Polsat SuperHit Festiwal 2019 - kto wystąpi w Sopocie? [PROGRAM, ARTYŚCI, BILETY]