Czy Orange Warsaw Festival 2020 odbędzie się? Takie pytanie zadają sobie tysiące fanów muzyki na żywo, którzy są zaniepokojeni doniesieniami o odgórnym nakazie odwoływania imprez masowych z powodu epidemii koronawirusa. Na nieco ponad dwa miesiące przed planowanym terminem wydarzenia organizatorzy postanowili wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Orange Warsaw Festival 2020 nie odbędzie się?

Zajmująca się organizacją tegorocznego Orange Warsaw Festival agencja artystyczna Alter Art we wtorek opublikowała specjalny komunikat na oficjalnej stronie internetowej festiwalu oraz profilach wydarzenia w mediach społecznościowych. Dowiadujemy się z niego, że przygotowania do festiwalu trwają. Ogłoszenia na temat kolejnych gwiazd imprezy zostały jednak przesunięte. Mając na uwadze problem epidemiologiczny oraz troskę o zdrowie festiwalowiczów, organizatorzy są przygotowani na każdy potencjalny rozwój sytuacji.

Oto pełna treść ogłoszenia organizatorów Orange Warsaw Festival 2020:

Festiwalowiczki i Festiwalowicze!

Ostatnie tygodnie wywróciły do góry nogami zarówno życie każdego z Was, jak i nasze festiwalowe plany. Przygotowane ogłoszenie kolejnych artystów i zamknięcie programu Orange Warsaw Festival musiały zostać przesunięte.

Pragniemy podkreślić, że zdrowie i bezpieczeństwo na festiwalu jest dla nas absolutnie najważniejsze. Dlatego nieustannie i bardzo szczegółowo monitorujemy sytuację w kraju i na świecie. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami i służbami miasta stołecznego Warszawa, z naszymi artystami i partnerami, w tym z innymi festiwalami.

Zdalne przygotowania do festiwalu wciąż trwają, bierzemy jednak pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze i mamy przygotowane rozwiązania awaryjne.

W tych trudnych czasach: trzymajcie się, wspierajcie się nawzajem, przestrzegajcie wszystkich zaleceń dotyczących walki z wirusem i słuchajcie dużo muzyki!

Przypomnijmy, że Orange Warsaw Festival 2020 zaplanowana na 5-6 czerwca. Wśród ogłoszonych gwiazd festiwalu są m.in. Camila Cabello i zespół 5 Seconds of Summer.

ZOBACZ TEŻ: Orange Warsaw Festival 2020 - artyści, bilety, data. Poznaj wszystkie szczegóły!