Orły 2017 rozdane. Już po raz 19. Wręczono tzw. polskie Oscary, czyli Polskie Nagrody Filmowe. Galę poprowadziła Grażyna Torbicka. Najwięcej szans na statuetki miał film „Wołyń”,  który nominowany w 14 kategoriach otrzymał 9 statuetek! To był wieczór pełen emocji.  Poznajcie zwycięzców Orłów 2017!

Tego wieczoru pojawiła się plejada polskich gwiazd w pięknych kreacjach. Wśród nich była Małgorzata Kożuchowska w eleganckiej czarnej sukni od Marlu, a także Magdalena Boczarska w czerwonej seksownej sukni od Gosi Baczyńskiej. Pojawili się także: Piotr Głowacki, Weronika Rosati, Joanna Orleańska czy Maja Ostaszewska.

ZOBACZ: ORŁY 2017 Kożuchowska, Rosati, Boczarska, Foreminak. Zobacz, kto jeszcze się pojawił!

Orły 2017: laureaci

Wielkim zwycięzcą tego wieczoru jest film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który otrzymał aż dziewięć statuetek w tym za Najlepszy film, Najlepszą reżyserię, najlepsze zdjęcia, najlepszą muzykę czy najlepszą scenografię. 

Cztery nagrody trafiły na konto „Ostatniej rodziny”. Najlepszą aktorką okazała się Aleksandra Konieczna (która wcieliła się w rolę Zofii Beksińskiej), a najlepszym aktorem został Andrzej Seweryn (czyli filmowy Zbigniew Beksiński). Pozostałe dwie trafiły za najlepszy scenariusz oraz odkrycie roku, którym został reżyser „Ostatniej rodziny”, Jan P. Matuszyński.

ZOBACZ: OSTATNIA RODZINA film o rodzinie Beksińskich triumfował w Gdyni! Złote Lwy, nagroda dla Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej

Najlepszym serialem okazał się „Belfer” ,który już od pierwszego odcinka podbił serca polskiej publiczności. W tytułowej roli zobaczyliśmy Macieja Stuhra, a towarzyszyła mu plejada młodych polskich artystów, takich jak: Katarzyna Sawczuk, Patryk Pniewski czy Aleksandra Grabowska.

ZOBACZ: SERIAL BELFER świetny Maciej Stuhr, Kasia Sawczuk w roli ofiary, doskonali młodzi aktorzy, żywe dialogi

W najlepszych rolach drugoplanowych zwyciężyli aktorzy filmu „Jestem mordercą”, czyli Agata Kulesza i Arkadiusz Jakubik.  Agata Kulesza statuetki nie odebrała jednak sama. Wraz z nią na scenę wyszły Agata Buzek i Izabela Kuna, które również walczyły o Orła w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa”. Panie we trzy weszły na scenę. Agata Kulesza najpierw podziękowała Akademii za nagrodę, a chwilkę później oświadczyła, że wraz z koleżankami nominowanymi w tej samej kategorii wspólnie napisały przemówienie.

Wszystkie trzy jesteśmy ambitne i mamy nerwicę. Kulesza jest katoliczką, Kuna jest ateistką, a Buzek jest chuda. Kuna ma dwoje dzieci, Kulesza jedno, a Buzek jest córką premiera. Buzek nie je mięsa, Kuleszy ścięli drzewo i płakała jak nigdy w filmie, a Kuna brzydzi się przyrodą. I mimo tych różnic i tego, że dzisiaj tylko jedna z nas dostała Orła, będziemy nadal pracować, szanować się, sprzeczać i spotykać w domu Agaty Kuleszy. Lubmy się trochę. - powiedziała.

Jej słowa spotkały się z ogromnym uznaniem zgromadzonej publiczności, która nagrodziła aktorki wielkimi oklaskami. Zobaczcie w naszej galerii, do kogo trafiły statuetki!