93. gala rozdania Oscarów zdecydowanie należała do kobiet! Prestiżową statuetkę otrzymały m.in. Emerald Fennell (najlepszy scenariusz oryginalny), H.E.R. (najlepsza piosenka oryginalna), czy Ann Roth (najlepsze kostiumy). Największą wygraną wieczoru okazała się twórczyni "Nomadland" Chloé Zhao, którą narodzono za najlepszą reżyserię i najlepszy film. Furorę zrobiła na świecie nie tylko swoim osiągnięciem, ale również stylizacją, która podbiła serca kobiet z całego świata.

Oscarowa stylizacja Chloé Zhao - dzianinowa sukienka i białe sneakersy

Chloé Zhao zdecydowała się przełamać to, co dotychczas pozostawało niezmienne - oficjalny, sztywny dress code oscarowej gali. Odbierając prestiżowe nagrody, reżyserka miała na sobie beżową, wykonaną z dzianiny i wyszywaną koralikami suknię marki Hermès, którą zestawiła z białymi sneakersami. Jej koszt to kilka tysięcy dolarów, ale w sieci spokojnie znajdziecie wiele podobnych modeli za kiladziesiąt, może kilkaset złotych.

Białe sneakersy reżyserki to podobno buty, które nosiła już wcześniej. Bo sumie, dlaczego miałaby zakładać nowe, niewygodne szpilki, skoro te świetnie komponowały się z wybraną kreacją? Niemal identyczny model, ale w znacznie niższej cenie, kupicie online. Według nas, świetnym zamiennikiem będzie popularny model Adidas Superstar lub nowy model vegan-friendly.

Co ciekawe, Chloé Zhao poszła za ciosem - postawiła na prostą stylizację włosów, ograniczyła biżuterię i makijaż. Miała jednie ulubiony pierścionek i cienką bransoletkę, a włosy zaplecione w dwa warkocze.

Krytycy mody pochwalili jej nieszablonowy strój, internautki okrzyknęły ją "idealną stylizacją czasów pracy z domu".

A wy? Co o niej myślicie?

ZOBACZ TAKŻE: OSCARY 2021: Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie. Kto zachwycił, a kto zaliczył wpadkę? [GALERIA]