Tegoroczne Oscary miały upłynąć pod znakiem celebracji 20. w karierze nominacji do statuetki dla Meryl Streep. Okazało się jednak, że na kilka dni przed galą wyciekły do prasy informacje o tym, że na tegoroczną galę wręczenia Oscarów gwiazda nie założy sukni od Chanel. I nie byłoby w tym nic fascynującego, gdyby nie fakt, że wcześniej miała ona obiecać to szefostwu tego domu mody (czyli samemu Karlowi Lagerfeldowi), a potem wycofała się, twierdząc, że inna marka zaproponowała jej... dodatkową gażę za włożenie jej kreacji. Dziś w nocy dowiedzieliśmy się, na jaki dom mody finalnie postawiła Meryl Streep. Czy był to lepszy wybór niż Chanel?

ZOBACZ: OSCARY 2017: KREACJE GWIAZD - Emma Stone, Nicole Kidman, Jessica Biel, Charlize Theron, Meryl Streep

Publiczny konflikt Meryl Streep i Karla Lagerfelda wybuchł, gdy projektant powiadomił media, że gwiazda, mimo wcześniejszych ustaleń, a nawet zaawansowanych przymiarek i przeróbek, nie założy jego sukni na oscarową galę, bo przyjęła propozycję od konkurencyjnego projektanta. Według oświadczenia Lagerfelda dla magazynu WWD, dom mody Chanel w porozumieniu z aktorką zaprojektował suknię specjalnie dla niej. Streep miała później jednak zmienić zdanie. Dlaczego?

Otóż inna marka zaproponowała rzekomo Meryl Streep wysoką gażę za założenie swojej kreacji. To oświadczenie Lagerfelda wstrząsnęło całym światem, z Hollywood na czele. Meryl szybko przystąpiła do obrony. A może nawet ataku?

Karl Lagerfeld szybko próbował wycofać się ze swoich słów, tłumacząc, że żałuje swojego "kontrowersyjnego oświadczenia". Aktorka nie wydała się jednak być wystarczająco usatysfakcjonowana i sama wydała na tę okoliczność specjalne oświadczenie. Co w nim napisała?

"W nawiązaniu do oświadczenia pana Lagerfelda - tu nie ma mowy o "kontrowersji a raczej o czymś dużo bardziej poważnym. Karl Lagerfeld, znany projektant, zniesławił mnie, moją stylistkę i znakomitego projektanta, którego kreację wybrałam na ten wyjątkowy wieczór. To że otrzymałam 20. w swoim życiu nominację do Oscara zostało przyćmione i ośmieszone w oczach mediów i publiczności. Ta historia ma już zasięg globalny. Dla mnie to nie jest błahostka, czy kontrowersja. To kłamstwo, które zostało opublikowane. Nadal czekam na zadośćuczynienie i przeprosiny!

Lagerfeld faktycznie złagodniał i przeprosił Streep, a ta w końcu mogła godnie zaprezentować się na czerwonym dywanie przed Dolby Theatre. Co ostatecznie włożyła?

POLECAMY: OSCARY 2017 Lagerfeld o Streep: "Jest wybitną aktorką, ale skąpą osobą"

Meryl Streep pojawiła się na gali Oscarów 2017 w kreacji domu mody libańskiego designera Eliego Saaba. Na jej stylizację składało się granatowe spodnium, dopełnione szerokim ternem oraz setkami małych, błyszczących aplikacji.

Do zamieszania wokół tej modowej kontrowersji odniósł się nawet gospodarz wieczoru. Jimmy Kimmel zapowiedział Meryl Streep w bardzo przewrotny sposób:

"Poproszę o niezasłużone brawa dla przecenianej aktorki."

To również odniesienie do słów Donalda Trumpa, który określił niedawno Meryl Streep "najbardziej przereklamowaną aktorką w historii". Odniósł się tym samym do jej politycznego przemówienia, jakie Streep wygłosiła podczas rozdania Złotych Globów. Ciekawe, jakie recenzje zbierze kreacja Meryl od Eliego Saaba.

Wyglądałaby lepiej w kreacji od Chanel? Jak myślicie?