89. gala rozdania Oscarów już za nami. Bezkonkurencyjny okazał się film „La La Land”, który zgarnął najwięcej, bo aż 6 statuetek. Ale jednak te najważniejsze zdobył "Moonlight". Samo rozdanie Oscarów było co najmniej tak samo chętnie oglądane, jak prezentacja gwiazd na czerwonym dywanie przed Dolby Theatre, która miała miejsce wcześniej. Wielką nieobecną wczorajszej nocy okazała się jednak Natalie Portman, aktorka nominowana do Oscara za rolę w filmie "Jackie. Już wiemy, dlaczego zabrakło jej na gali!

ZOBACZ: OSCARY 2017: KREACJE GWIAZD. Emma Stone, Nicole Kidman, Jessica Biel, Charlize Theron. Czyja kreacja była najpiękniejsza?

Natalie Portman była nominowana w tym roku do Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za udział w biograficznym filmie„Jackie”, opowiadającym o Jackie Kennedy. W filmie obserwujemy Pierwszą Damę USA tuż po zabójstwie jej męża, Johna Kennedy'ego, w Dallas. Portman była wcześniej nominowana za tę rolę także do Złotych Globów. Na tamtej gali się pojawiła. NaOscary jednak nie przyszła. Dlaczego?

Jak się okazuje, Natalie Portmanzrezygnowała z obecności na gali rozdania Oscarów ze względu na swoją zaawansowaną ciążę. O tym, że nie będzie jej na gali, poinformowała Akademię już na początku weekendu. Na tę okoliczność Portman wydała nawet specjalne oświadczenie. Co w nim napisała?

„Z racji na moją ciążę, obawiam się, że nie będę w stanie być ani na gali Spirit Awards, ani na gali rozdania Oscarów. Czuję się niezwykle uhonorowana tą nominacją i faktem, że znalazłam się w tak doborowym towarzystwie. Wszystkim nominowanym życzę  powodzenia i udanego weekendu.”

No cóż, w zasadzie nie ma się co dziwić, że Natalie Portman zrezygnowała z obecności na gali rozdania Oscarów. W końcu jest już w 9. miesiącu ciąży i lada dzień przyjdzie na świat jej drugie dziecko.

POLECAMY: OSCARY 2017. Mahershala Ali najlepszym aktorem drugoplanowy. To pierwszy muzułmański aktor z Oscarem w historii!

Co ciekawe, swojego pierwszego Oscara za rolę w filmie „Czarny Łabędź” Portman również odbierała w zaawansowanej ciąży. Wówczas pojawiła się w Dolby Theater w fioletowej sukni marki Rodarte.

Mamy nadzieję, że Natalie Portman pojawi się na gali za rok, aby wręczyć statuetkę Oscara w jakiejś istotnej kategorii. Albo... sama ją odbierze. Ciekawe, na suknię od jakiego projektanta postawi wówczas.