Już dziś w nocy Oscary 2017. A to oznacza tylko jedno: aktorzy, reżyserzy i producenci przejdą czerwonym dywanem, wzdłuż którego koczować będą krzykliwi i rozentuzjazmowani paparazzi. Media zapełnią się zdjęciami gwiazd, ich emocjonalnymi wypowiedziami czy fragmentami gali, które najbardziej wzruszyły, rozśmieszyły lub zszokowały publiczność. Przez kilka następnych dni internauci będą dyskutować czy nagrody trafiły w właściwe ręce oraz lamentować, że ich faworyci wyszli z gali z niczym. Mimo to 90. galę rozdania Oscarów będzie oglądał miliard ludzi na całym świecie. Kto pojawi się na ekranach telewizorów, kiedy przyjdzie pora na nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy?

ROZWIĄŻ NASZ QUIZ: Jak dużo wiesz o Oscarach?

W tej kategorii jak co roku nominałowych ostało 5 wybitnych artystów. Wyścig po statuetkę będzie trwał do ostatniej chwili. Odpowiedź na pytanie: do kogo powędruje Oscar w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy wcale nie jest taka łatwa. Dlaczego?

Złote Globy odebrali Ryan Gosling i Casey Affleck.Aktora SAG – ten pierwszy. Baftę – ten drugi. Jak widać zatem, szanse są mocno wyrównane. Choć akurat tych dżentelmenów cały czas ma szansę wyprzedzić 3 innych wybitny aktorów.

CZYTAJ TEŻ: OSCARY 2017: NOMINACJE O miano Najlepszego Filmu Roku powalczy aż 9 tytułów!

Którzy twórczy zostali w tym roku nominowani i za co? Oraz jak przebiegała ich dotychczasowo kariera?

Zobaczcie w naszej GALERII wszystkich nominowanych w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, śledźcie Oscary 2017 dziś w nocy i sprawdźcie, czy wygrał Wasz faworyt!