Oscary, czyli Nagrody Akademii Filmowej przyznawane są w wielu kategoriach. Najbardziej emocjonującą i najważniejszą jest jednak oczywiście Najlepszy Film Roku. Statuetkę, która przyznawana jest w tej kategorii od 1929 roku, odbiera producent filmu i jest to jedyna kategoria, w której każdy z członków Akademii może zgłosić własną nominację. W tym roku do wyścigu o miano najlepszego obrazu stanęło aż 9 tytułów. Są wśród nich dwa faworyci: „La La Land” i „Moonlight”. Obrazy te zebrały największa ilość nominacji. Czy jednak znaczy to, że producenci któregoś z nich sięgną po najwyższy laur?

ZOBACZ KONIECZNIE: Quiz: Jak dużo wiesz o Oscarach?

Statuetka Oscara dla najlepszego filmu oznacza odznaczenie dla aktorów, reżysera, scenarzysty, kompozytora i autora efektów specjalnych oraz wszystkich pozostałych osób związanych z tytułem przez cały proces jego tworzenia. Nic dziwnego, że na wiele tygodni przed ogłoszeniem nominacji, w Hollywood zaczyna się zakrojony na szeroką skalę proces lobbowania swoich najlepszych tytułów przez największe studia producenckie.

W 2016 roku szanse na dostanie się do wąskiej listy nominowanych miało aż 528 filmów. O Oscary 2017 walczy znacznie mniej, bo jedynie 336 filmów.

POLECAMY TEŻ: KARL LAGERFELD O MERYL STREEP: "Jest wybitną aktorką, ale skąpą osobą"

W połowie lutego poznaliśmy tytuły filmów, które już 26 lutego powalczą o oscarowe statuetki. Wśród najpoważniejszych kandydatów do Oscara 2017 w głównej kategorii wymieniany jest musical "La La Land" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem, który zdobył aż 14 nominacji oraz dramat „Moonlight” z 8 szansami na Oscary.

Naprzeciwko nich stanie jednak 7 innych tytułów z niemniejszymi szansami na to wyróżnienie. 

Zobaczcie w naszej GALERII wszystkie filmy, które zostały w tym roku nominowane roku przez Amerykańska Akademię Filmową w kategorii Najlepszy Film Roku.

Który z nich zachwycił Was najbardziej?

I który Waszym zdaniem ma szansę w tym roku na najwyższy oscarowy laur?