Wczorajsza noc była wyjątkowa nie tylko dlatego, że w Hollywood rozdano Oscary - najważniejsze nagrody w branży filmowej, lecz też z racji na fakt, że dzięki stacji Canal + galę ich wręczenia można było oglądać na żywo w Polsce. I to w jakich okolicznościach!

ZOBACZ: OSCARY 2017: NAJLEPSZY FILM Największa w historii pomyłka przy odczytywaniu wyniku! [WIDEO]

Canal + już po raz drugi z rzędu zorganizował wyjątkowy Wieczór Oscarowy dla środowiska filmowego. Na wspólnym oglądaniu 89. gali oscarowej prosto z Hollywood w Canal + pojawili się reżyserzy, aktorzy, scenarzyści, producenci, przedstawiciele instytucji kulturalnych oraz znane nazwiska ze świata show-biznesu. I choć ta noc w całości należała do ikon Hollywood, to jednak i polskie gwiazdy choć na chwilę mogły poczuć się jak na wielkim święcie kina w samym centrum Los Angeles.

Podczas Wieczoru Oscarowego w Canal + spotkali się przedstawiciele środowiska filmowego i show-biznesu. Na czerwonym dywanie gościło wielu znanych gości, w tym m.in. Weronika Rosati, Sławomir Idziak, Aleksandra Herman, Katarzyna Herman, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Sebastian Fabijański, Krzysztof Stelmaszyk i Rafał Mohr.

Na gali nie zabrakł też Katarzyny Sawczuk, która będzie występowała w najnowszej edycji “Tańca z gwiazdami” oraz jej byłego partnera – Antoniego Królikowskiego, który tym razem przyszedł ze swoją nową dziewczyną Julia Wieniawą. To było spotkanie jakich mało w polskim show-biznesie!

POLECAMY: OSCARY 2017: ZWYCIĘZCY "La La Land" z 6 Oscarami, "Moonlight" najlepszym filmem!

Goście mieli rzadką okazję wspólnie oglądać transmisję z gali oscarowej oraz studio Canal +, które po raz pierwszy poprowadziła Grażyna Torbicka! Jej gośćmi byli specjaliści w dziedzinie filmu: aktorzy Aleksandra Konieczna i Piotr Głowacki, reżyserzy Aneta Kopacz i Łukasz Palkowski, operator Sławomir Idziak oraz kostiumografka Dorota Roqueplo. Z Torbicką rozmawiali też krytycy filmowi: Małgorzata Sadowska, Janusz Wróblewski, Bartosz Żurawiecki, Michał Walkiewicz i Łukasz Muszyński oraz Urszula Śniegowska - dyrektor artystyczna American Film Festival.

Goście wydarzania na bieżąco śledzący galę do końca nie kryli zaskoczenia tym, co wydarzyło się w jej finale. Najwięcej statuetek, bo sześć, otrzymał film „La La Land”. Jednak wyróżnienie w najważniejszej kategorii – Najlepszy Film Roku – po historycznej pomyłce na scenie, trafiło do twórców „Moonlight”.

Skróconą relację z Gali Oscarowej będzie można ponownie zobaczyć we wtorek, 28 lutego, o 21:00 na antenie Canal +. Tego samego wieczoru, o 23:00, będzie można obejrzeć premierowo „Życie animowane” – pełnometrażowy dokument nominowany do tegorocznych Oscarów.

Zobaczcie w naszej GALERII, które polskie gwiazdy bawiły na Gali Oscarowej w Canal +.

My też tam byliśmy i przyznajemy: tego wieczoru można było poczuć ducha Dolby Theatre w Warszawie!