Oscary 2020 zostały wręczone w niedzielę, 9 lutego. W Polsce, z powodu różnicy czasu, moment rozpoczęcia ceremonii przypadł na późne godziny nocne, a galę wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej mogliśmy oglądać tylko w CANAL+. Za to kreacje gwiazd podziwialiśmy już od północy, bo wtedy zaczął się oscarowy czerwony dywan. Jako jedni z pierwszych na ściance w Los Angeles pojawili się Billie Eilish, Laura Dern, a także ekipa południowokoreańskiego "Parasite". Wszyscy z niecierpliwością czekali na kreacje nominowanych gwiazd, a także na naszą polską reprezentację - twórców filmu "Boże Ciało" nominowanego do Oscarów 2020 w kategorii Film międzynarodowy. Kreacje gwiazd na Oscarach obejrzycie w naszej GALERII.

Oscary 2020: stylizacje gwiazd 

Gwiazdy podczas gali Oscarów 2020 zaprezentowały przeróżne stylizacje. Królował minimalizm i elegancja - wiele gwiazd zdecydowało się na kreacje w kolorach czerni oraz bieli, ale niektórzy goście gali postanowili całkowicie zaszaleć. Kristen Wiig miała na sobie czerwoną sukienkę tubę z falbanami rozchodzącymi się na boki, a Billy Porter włożył kreację, której top składał się z lśniących, złotych piór.

Na czerwonym dywanie pojawiła się także ekipa "Bożego Ciała", w tym odtwórca głównej roli - Bartosz Bielenia, a także reżyser - Jan Komasa z żoną Kingą, która na ten wieczór wybrała suknię projektu polskiej marki The Odder Side.

ZOBACZ TEŻ: OSCARY 2020: wyniki. Kto wygrał Oscary 2020? [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

Wszystkie kreacje gwiazd na Oscarach 2020 obejrzycie w naszej galerii.