Amerykańska Akademia Filmowa zaliczyła ogromną wpadkę. Na niecały tydzień przed galą rozdania nagród na oficjalnym twitterowym profilu organizacji zajmującej się przyznawaniem Oscarów ukazał się post z pełną listą typowanych zwycięzców. Opublikowany przez pomyłkę wpis został co prawda szybko skasowany, ale zszokowani internauci i tak zdążyli zrobić zrzuty ekranu. Na liście przewidywanych laureatów w kategoriach aktorskich znaleźli się Brad Pitt, Laura Dern, Joaquin Phoenix i Renée Zellweger. Z kolei na zwycięzcę w kategorii Najlepszy Film oraz Film Międzynarodowy typowany tam był południowokoreański "Parasite". W takim układzie polski kandydat do Oscara 2020, film „Boże Ciało” Jana Komasy, skończyłby bez statuetki.

Akademia niechcący zamieściła tweet z laureatami Oscarów

Jak doszło do tej spektakularnej wpadki na Twitterze? Akademia przyznająca Oscary tłumaczy się błędem technicznym.

Zaprosiliśmy fanów na Twitterze, aby tworzyli własne listy przewidywanych zwycięzców. Mnóstwo z was już to zrobiło. Problem na Twitterze sprawił jednak, że niektóre wasze zestawienia pojawiły się jako nasze typy - czytamy.

 

Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10 lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek. W tym roku szanse na Oscara ma polski film Boże Ciało, produkcja Aurum Film w koprodukcji z Canal+.