Które kosmetyki trzeba trzymać w lodówce? Odpowiedź na to pytanie powinna szczególnie zainteresować osoby, które poświęcają sporo uwagi codziennej pielęgnacji twarzy. Wiedza na temat zasad przechowywania konkretnych typów produktów oczywiście przyda się wszystkim, ale w szczególnie istotna jest dla osób z cerą tłustą oraz tym, którzy zmagają się z uciążliwymi obrzękami. Niska temperatura korzystnie wpływa bowiem na działanie i żywotność lekkich kosmetyków nawilżających oraz wszelkich produktów do walki z opuchlizną i nadmiernym wydzielaniem sebum.

Kosmetyki, które trzeba trzymać w lodówce

Kosmetyki, które należy przechowywać w warunkach chłodniczych, to przede wszystkim produkty, które mają w swoim składzie dużo wody, produkty z witaminą C oraz nawilżające produkty w płatkach i płachtach.

Poniżej znajdziecie listę produktów, które trzymane w lodówce przedłużą swoją żywotność i o wiele lepiej sprawdzą się w łagodzeniu podrażnień, głębokim nawilżeniu, maksymalnym odświeżeniu i ukojeniu cery oraz niwelowaniu obrzęków.

Podsumowując - kosmetyki, które na pewno trzeba trzymać w lodówce to:

- serum nawilżającej w żelu

- żelowe płatki pod oczy oraz kremy pod oczy

- produkty chłodzące do ciała i stóp

- maski nawilżające w płachcie

- tonik nawilżający

- serum z witaminą C lub antyoksydantami

- ampułki z kuracją nawilżającą

- lekkie kremy oraz emulsje

- roller do masażu twarzy

Kosmetyki, których nie wolno trzymać w lodówce

Mitem jest, że przechowywanie w warunkach chłodniczych wpływa korzystnie na działanie i żywotność każdego kosmetyku. Są takie produkty, które pod wpływem niskiej temperatury mogą np. stwardnieć lub się rozwarstwić, a w efekcie stać się kompletnie niezdatne do użytku. Są to m.in.:

  • gęste kremy na bazie wosku lub oleju
  • kosmetyki z kwasami
  • peelingi
  • maski z glinką
  • kremy z filtrem SPF
  • kosmetyki do makijażu, jak podkłady, szminki i pomady do brwi

ZOBACZ TEŻ: Najczęstsze błędy w pielęgnacji, które niszczą cerę - sprawdź, czy ich nie popełniasz