Otylia Jędrzejczak wydała autobiografię. W książce pływaczka rozlicza się z przeszłością, podsumowuje swoją karierę, a także nie unika bolesnych tematów. Jednym z nich jest tragiczna śmierć jej brata, Szymona. Otylia wspomina, jaką traumą było dla niej zmierzenie się z hejtem, jaki zgotowali jej ludzie. Oskarżano Jędrzejczak o to, że zabiła brata. Pływaczka była bliska załamania i samobójstwa. Na szczęście, wraz z pomocą najbliższych, udało jej się ponownie stanąć na nogi. Dziś sportsmenka jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci i ma wspaniałego partnera. W swojej autobiografii Otylia opowiada jednak o poprzednich, nieudanych i rozczarowujących związkach, a także o poronieniu.

Otylia Jędrzejczak poroniła. Opowiedziała o tym po raz pierwszy.

Otylia Jędrzejczak w rozmowie z "Wysokimi Obcasami" zdradziła, dlaczego rozpadł się jeden z jej ważniejszych związków. Jedną z przyczyn rozstania był fakt, że mężczyzna nie wspierał jej, gdy poroniła.

Mój partner nie przyjechał do szpitala, gdy poroniłam. Tak, wprawdzie powiedziałam mu, że nie musi mnie odwiedzać, ale ja na jego miejscu i tak bez wahania spakowałabym się i przyjechała - opowiada.

Dalej pływaczka wspomina o samym poronieniu.

Przeżycie poronienia ma ogromny wpływ na psychikę i może skończyć się depresją. Powrót do normalnego życia albo decyzja o kolejnej ciąży bywają naprawdę trudne. Boisz się i zastanawiasz, jak będzie tym razem. (...) Ja się z tym pogodziłam. Nie ukrywam, że miałam przeczucie, że tak miało być. Nosiłam martwy płód. Zdarza się raz na 10 tys. przypadków. Ale zastanawiam się czasem, kim by było i jaki miałoby charakter.

Na kolejną ciążę Jędrzejczak zdecydowała się dopiero cztery lata później. W 2017 roku urodziła córkę - Marcelinę. Dwa lata później na świat przyszedł jej syn - Grzegorz. Ojcem dzieci jest Paweł Przybyła, nauczyciel wychowania fizycznego i były koszykarz.

Otylia zaznacza w wywiadzie, że dziś w końcu czuje, że odnalazła spokój, bezpieczną przystań i że czuje się spełniona oraz szczęśliwa. Jej książka, mimo trudnych zagadnień, mimo wszystko pełna jest nadziei. "Otylia. Moja historia" ukaże się 27 listopada.