O Ozzym Osbournie można powiedzieć wiele, ale jedno jest pewne - muzyk jest dowodem na to, że mimo ekstremalnie niezdrowego trybu życia można całkiem nieźle radzić sobie z podeszłym wiekiem. 71-latek wciąż koncertuje i nagrywa utwory z idolami nastoletnich fanów muzyki takimi jak Post Malone. Niedawno do sieci trafił najnowszy teledysk artysty, w którym Osbourne rozlicza się ze swoją grzeszną przeszłością.

Szokujące wyznanie

Okazuje się jednak, że zdrowie rockmana znalazło się w kryzysie. Ozzy wraz ze swoją żoną Sharon udzielili szczerego wywiadu dla programu "Good Morning America", w którym Ozzy wyznaje, że cierpi na chorobę Parkinsona.

Pewnego dnia Sharon zapytała mnie: "Czy wszystko w porządku? Wyglądasz jakoś inaczej" - mówił Ozzy w rozmowie z dziennikarką, jednocześnie przywołując w pamięci moment, w którym zdał sobie sprawę, że coś poważnego mu dolega. Kiedy wszedłem do łazienki, coś jakby mnie powaliło, przewróciłem się. To już prawie rok. Najdłuższy, najbardziej bolesny rok mojego życia - podkreślił. Musiałem poddać się operacji szyi, która zepsuła mi wszystkie nerwy. Dowiedziałem się, że mam łagodną formę choroby - dodał.

To Parkin 2, który jest formą Parkinsona. Istnieje wiele różnych rodzajów choroby Parkinsona. Ta jest jedną z łagodniejszych - wyjaśniła Sharon.

Szansa na leczenie

W kwietniu Ozzy wraz z Sharon udadzą się do Szwajcarii, gdzie gwiazdor ma zostać poddany specjalistycznej terapii.

Pojedziemy gdzie tylko będzie trzeba, by znaleźć ratunek. Na szczęście stać nas na to - zaznaczyło małżeństwo.

Dodajmy, że już w 2005 roku Ozzy obwieścił światu, że cierpi na Syndrom Parkina, czyli zespół zbliżony do choroby Parkinsona. Z kolei na początku lat 90. muzyk nazwał swoją trasę koncertową mianem "No more tours", a najnowsza trasa ma nosić nazwę "No more tours 2". Doszukujący się związku między tymi dwoma nazwami fani są nieco sceptyczni wobec wyznania Ozzy'ego. Sugerują, że muzyk jest schorowany od dawna, a teraz po prostu zdecydował się na wynurzenia w ramach... promocji nowej płyty.

Jestem kiepski w sekretach, skończyły mi się wymówki.Trudno jest tak cały czas coś ukrywać - tłumaczył w śniadaniówce Ozzy Osbourne.