Pamela Anderson i jej partner rozstali się po 11 dniach małżeństwa. Modelka miała 5 dni po ślubie spędzić w willi producenta filmowego w Kanadzie, a następnie udać się do Los Angeles. Kiedy już była w Stanach Zjednoczonych, dowiedziała się, że mąż chce zakończyć ich związek. Jak podaje "Us Weekly" Jon Peters zerwał z modelką przez... wiadomość tekstową. Według serwisu brzmiała ona: - To całe małżeństwo… przestraszyło mnie. Uświadomiłem sobie, że w wieku 74 lat potrzebuję prostego, spokojnego życia, a nie międzynarodowego romansu. Dlatego myślę, że najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to rozstać się [...] Świat wie, że to zrobiliśmy i myślę, że teraz musimy iść własną drogą. Mam nadzieję, że możesz mi wybaczyć.

Pamela Anderson rozstała się z piątym mężem

Jon Peters zakończył SMS-a wyznaniem miłości i dodał, że nadal chce, aby modelka zagrała w jego nowym filmie "Private Dancer". Co ciekawe, według serwisu, Pamela Anderson odpowiedziała na wiadomość krótkim "wybaczam" oraz emotikoną przesyłającą całusa.

Przyczyną rozstania pary miało być to, że 74-letni producent filmu "Narodziny gwiazdy" zdał sobie sprawę, iż związek z Pamelą Anderson niekorzystnie wpłynie na jego relację z dziećmi. Dla obojga z nich było to piąte małżeństwo. Modelka w przeszłości była żoną Tommy'ego Lee (w latach 1995–1998), Kid Rocka (2006–2007) i Ricka Salomona (2007–2008 i ponownie w latach 2014–2015). Jon Peters z kolei wziął ślub z Henriettą Zampitellą, Lesley Ann Warren, Christine Forsyth-Peters i Mindy Peters.