Pokaz nowej kolekcji Paprocki & Brzozowski odbył się w majestatycznych przestrzeniach Pałacu Kultury i Nauki, w którym na potrzeby pokazu mody Sala Marmurowa zamieniła się w duszny klub Paradiso, przywołujący niezapomniany klimat szalonych lat 70-tych. Inspiracją dla Mariusza Brzozowskiego i Marcina Paprockiego była tym razem twórczość oraz estetyka Dalidy – wyjątkowej kobiety, która elektryzowała swoich fanów barwą głosu oraz stylizacjami tymi koncertowymi jak i codziennymi. Jak wygląda nowa kolekcja duetu Paprocki & Brzozowski? Sprawdź w GALERII.

Waris Dirie, biorąc udział w pokazie Paprocki & Brzozowski, po raz pierwszy wystąpiła na wybiegu w Polsce. Dirie, somalijska modelka i pisarka, autorka bestselleru „Kwiat pustyni“, jest dla projektantów wielką inspiracją.

- Zaprosiliśmy do udziału w pokazie Waris, ponieważ jest niewątpliwym symbolem walki kobiet o swoje prawa. Patrząc na to, co dzieje się w Polsce oraz na świecie, chcieliśmy pokazać pełną solidarność z kobietami, którym w dzisiejszych czasach przyszło walczyć o swoje prawa i szacunek! – wyjaśnia Marcin Paprocki.

- Zawsze powtarzamy, iż nasząnajwiększą inspiracją są kobiety, to dla nich i przez nie tworzymy nasze ubrania. Jesteśmy dumni, ze Waris Dirie przyjęła nasze zaproszenie do wzięcia udziału w pokazie. Większość kobiet zna jej historię, ale chcieliśmy przypomnieć, iż warto walczyć o swoje prawa, bo cisza to nieme przyzwolenie na to, aby inni decydowali za nas – a temu się sprzeciwiamy - dodaje Mariusz Brzozowski.

Zdjęcia Waris Dirie z wybiegu oraz całą nową kolekcję marki Paprowski & Brzozowski obejrzycie w naszej GALERII.

Zobaczcie też, co o tej kolekcji mówią sami projektanci oraz ich wielka fanka, Natasza Urbańska: