Parada Równości 2019 to nie tylko pokojowa demonstracja społeczności LGBT+. Doskonale wiedzą o tym polskie gwiazdy show-biznesu, które w tym roku po raz kolejny publicznie wsparły radosny przemarsz ulicami Warszawy. Postulaty Parady Równości dotyczą naprawdę wielu grup społecznych, a nie tylko gejów i lesbijek. Jeden z postulatów mówi chociażby o wzmocnieniu ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści. Nie jest tajemnicą, że to problem dotyczący dużej grupy celebrytów oraz zwykłych internautów, którzy na co dzień zmagają się z wszechobecnym hejtem w sieci. Znani i lubiani w swoich postach w mediach społecznościowych zwracali dziś jednak szczególną uwagę na potrzebę akceptacji osób homo-, bi- i transseksualnych.

Bądź dumny z tego kim jesteś. Nikt nie może Ci narzucić jak masz żyć. Jeśli będziemy dla siebie milsi, bardziej tolerancyjni i wyrozumiali to świat naprawdę zmieni się na lepsze. Kochaj kogo chcesz! - napisała na Instagramie Julia Wieniawa, która wybrała się na Paradę Równości 2019 w towarzystwie popularnej blogerki modowej, Jessiki Mercedes Kirschner

Młoda aktorka i piosenkarka w ten sposób nawiązała do pierwszego postulatu Parady Równości, mówiącego o ochronie przed dyskryminacją i wykluczeniem.

Polskie gwiazdy wspierają Paradę Równości

Warto pamiętać, że uczestnicy Parady Równości upominają się nie tylko o prawa mniejszości seksualnych, ale także m.in. o zniesienie barier dla osób niepełnosprawnych, szacunek i prawną ochronę zwierząt, równość płci i zaprzestanie niszczenia środowiska.

W tym roku swoje wsparcie dla Parady Równości wyrazili w mediach społecznościowych m.in. Anja Rubik, Kayah, Maciej Musiał, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Julia Kuczyńska (Maffashion), Honorata Skarbek, Saszan i Radek Pestka.

Zobacz, jak polskie gwiazdy wspierały Paradę Równości 2019 w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Madzia z "Big Brother" zrobiła coming out. Zdradziła, ile miała partnerek