Patryk Vega mimo pandemii koronawirusa pracuje na planie filmowym i już wkrótce będziemy mogli oglądać jego dwie nowe produkcje: "Miłość w czasach zarazy" oraz "Small World". Jak się okazuje, oprócz filmów fabularnych, w ostatnim czasie reżyser nakręcił również film dokumentalny, który skupia się na problemie handlu dziećmi. Vega sam wcielił się w rolę detektywa śledczego i rozmawiał z przyszłymi matkami, które planują sprzedać swoje dzieci. Efekty tych rozmów zaprezentuje w produkcji "Oczy Diabła", którą zapowiedział właśnie na swoim Instagramie.

Film Patryka Vegi "Oczy Diabła": zwiastun [WIDEO]

Zwiastun filmu "Oczy Diabła" to szokujący obraz czarnego rynku handlu noworodkami zarówno w Polsce, jak i za granicą. W niespełna trzyminutowym wideo widzimy, jak Patryk Vega rozmawia z matką chcącą pozbyć się swojego dziecka, a także handlarzem szczegółowo opisującym, co po kolei dzieje się z oddanymi noworodkami. Słyszymy, że dla jednej z ciężarnych kobiet nie ma znaczenia, co stanie się z dzieckiem. Najważniejsze jest dla niej "pozbycie się problemu" i otrzymanie za niego zapłaty. 

Vega zapowiada dokument wyjątkowo drastycznymi obrazami, dodaje też, że udało mu się osobiście uratować jedno z dzieci przed tragedią: - Uratowałem dziecko, które miało być sprzedane do burdelu, a potem na narządy - mówi na początku zwiastuna.