Paul Allen zmarł w poniedziałek w Seattle w wieku 65 lat, o czym poinformowano na jego koncie na Twitterze. W wydanym oświadczeniu, siostra Paula Allena napisała, że był on człowiekiem troskliwym i wspaniałomyślnym, a także zawsze martwił się o innych. Dużo czasu przeznaczał na działalnością charytatywną: m.in. za 100 mln dolarów ufundował instytut badawczy neurologii, skupiony na pracach nad rozszyfrowaniem działania ludzkiego mózgu. Źródła twierdzą, że Paul Allen za swojego życia, na cele charytatywne przeznaczył łącznie ponad miliard dolarów.

Paul Allen - przyczyna śmierci

Paul Allen nie żyje. Współzałożyciel Microsoft od 2009 roku zmagał się z ciężką chorobą. Cierpiał na nowotwór układu chłonnego - chłoniaka nieziarniczego. O nawrocie swojej choroby poinformował już na początku października.

"Mam złamane serce po odejściu jednego z moich najstarszych i najlepszych przyjaciół" - oświadczył Bill Gates po śmierci Allena.

Paul Allen i Bill Gates założyli Microsoft w 1975 roku. Firma przyniosła im ogromną fortunę i zapewniła czołowe miejsca na liście najbogatszych ludzi na świecie. Allen opuścił jednak Microsoft w 1983 roku i zajął się innym biznesem. Według  "Forbesa", Paul Allen pozostawił po sobie majątek wart ponad 20 mld dolarów.