Paulina Młynarska lubi wygłaszać ostre i bezkompromisowe opinie na temat polskiego show-biznesu, polityki i palących problemów społecznych.

Ostatnio dziennikarka zasłynęła swoim ogłoszonym na Facebooku bojkotem publicznych mediów, na znak sprzeciwu wobec wprowadzanych przez rząd zmian w TVP i Polskim Radiu.

» ZOBACZ: Kuba Wojewódzki kpi z Młynarskiej!

Po wpisie gwiazdy zaroiło się od komentarzy, że nie powinna ona w ogóle wypowiadać się na takie tematy, bo nie dość, że ma znane nazwisko, a w dodatku... nie ma dziennikarskiego wykształcenia.

Szczególnie ten drugi zarzut musiał zaboleć Młynarską, bo wczoraj na jej profilu na Facebooku pojawił się kolejny ostry wpis.

"Ja wiem, że byłoby lepiej, gdybym miała formalne wykształcenie. Lepiej bym się z tym czuła - napisała na Facebooku. Ale kiedy miałam 16 lat uciekłam z domu i wyjechałam do Francji. Miałam poważne powody by to zrobić, o czym napisałam z swojej ostatniej książce " Na błędach! Poradnik-odradnik". A potem musiałam się zabrać do roboty, żeby mieć z czego żyć.

Niezależność od rodziny była dla mnie najważniejsza i tak jest do dziś, choć (o ironio!) nieustannie słyszę, że wszystko jej właśnie zawdzięczam. Otóż nie. A było by miło, łatwo i fajnie! Wszystko zawdzięczam wyłącznie sobie- deklaruje.

Ale nie mam wykształcenia, mam tylko doświadczenie. Jeśli to komuś bardzo przeszkadza, to niech nie czyta, nie słucha i nie ogląda tego co mam do powiedzenia. Nie ma przymusu.

Jest mi przykro, kiedy czytam o sobie, że jestem półgłówkiem, bo nie mam papierów - to naturalne. Poniższa lista kilku przykładów z brzegu pomaga mi nie tracić humoru. Nie żebym się ośmielała aspirować do takich osiągnięć, ale nadzieja jest.

Miłego dnia wszystkim posiadaczom tytułów, dyplomów i certyfikatów! Cieszę się, że dzięki nim jesteście tacy mądrzy, przenikliwi, moralni, otwarci i nonkonformistyczni. Szczerze zazdroszczę!" - napisała Paulina Młynarska.

Gwiazda porównała się również przy okazji do szeregu znanych artystów, którzy nigdy nie skończyli studiów. Młynarska wymieniła takie osobistości, jak... Stefan Żeromski, Virginia Woolf czy Mark Twain.

Po namyśle dziennikarka uznała chyba jednak, że takie uzewnętrznianie się nie jest najlepszym pomysłem, bo wpis po kilku godzinach zniknął z jej profilu...

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Paulina Młynarska - "Nie będę odwiedzała żadnego z programów w telewizji publicznej!"