W wyścigu o fotel prezydencki liczy się nie tylko dobry program. Wiedzą o tym kandydaci do tej roli, którzy starają się mieć nienaganną prezencję, dobre relacje z wyborcami i... aktywnych bliskich, którzy chętnie wspierają ich w kampanii. Na żonę może liczyć kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ostatnio to Paulina Kosiniak-Kamysz skradła show własnemu mężowi podczas konwencji.

Paulina Kosiniak-Kamysz: kim jest żona polityka?

Podczas konwencji Władysława Kosiniaka-Kamysza na scenę w Jesionce pod Rzeszowem dumnym krokiem weszła jego żona, Paulina.

Chodź, tygrysie  - mówiła ze sceny żona Kosiniaka-Kamysza, wzywając go do przedstawienia swojego programu wyborcom. Będę krzyczeć, będę przypominać o nas - o kobietach, o słabszych, niepełnosprawnych, o wartościach, które są dla nas najważniejsze - mówiła wcześniej do zgromadzonych w Jesionce.

Paulina jest drugą małżonką lidera PSL. Para pobrała się w 2019 roku. Wspólnie wychowują córeczkę Zosię. 32-latka jest ortodontką w jednej z warszawskich klinik stomatologicznych. Pochodzi z małej miejscowości na terenie Małopolski. Jej tata również jest politykiem - od 17 lat działa w lokalnym samorządzie. Nie da się ukryć, że 31-latka ma potencjał na Pierwszą Damę - od lat działa w fundacji zajmującej się opieką stomatologiczną dzieci niepełnosprawnych. Paulina Kosiniak-Kamysz zapowiedziała również powołanie własnej działalności charytatywnej oraz "społecznej agendy antysmogowej".