Zabójstwo Pawła Adamowicza zaszokowało opinię publiczną w Polsce i na świecie. Śmierć prezydenta Gdańska w wyniku poważnych ran zadanych mu przez nożownika na scenie WOŚP 2019 w Gdańsku w trakcie "Światełka do nieba" poruszyła osobiście także wielu ludzi ze świata polityki, kultury, sztuki i show-biznesu. Artyści, gwiazdy i celebryci zasypują media społecznościowe wzruszającymi wpisami i emocjonalnymi apelami przeciwko przemocy. Na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, zareagowali już m.in. Martyna Wojciechowska, Doda, Borys Szyc, Magda Mołek, Karolina Korwin Piotrowska, Łukasz Jemioł, Gosia Baczyńska, Kasia Tusk, Natalia Klimas, Kasia Warnke, Iga Lis, Karolina Malinowska, Maja Ostaszewska, Martyna Wojciechowska, Małgorzata Rozenek, Kuba Wojewódzki, Anja Rubik, Edyta Górniak i Honorata Skarbek.

- Z krańca świata przesyłam wyrazy współczucia i wsparcia dla rodziny Pawła Adamowicza
Był taki jeden dzień w roku, w którym pomimo różnic poglądów jednoczyliśmy się w pięknej sprawie: pomocy DZIECIOM. Tysiące wolontariuszy, tysiące ludzi wspierających skarbonki z serduszkami WOŚP. Co roku ten dzień kończyło symboliczne światełko do nieba - duma i radość z zaangażowania. 
Wczoraj podczas tej pięknej chwili doszło do tragedii. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zaatakowany nożem na scenie. Nienawiść i agresja zebrała swoje żniwo. Prezydent Adamowicz mimo skomplikowanej operacji i wysiłków lekarzy zmarł.

Nie chcę takiego świata, nie chcę takiej ojczyzny, gdzie walka o poglądy prowadzi do tragedii, nieszczęść i zamachów na życie. XXI wiek, cywilizowany kraj i okrutne morderstwo na oczach tłumu w trakcie charytatywnej imprezy. Przez wieki baliśmy się ludzi „z zewnątrz”, przeoczyliśmy to, co u nas.
To moment, żeby poważnie zastanowić się, co w życiu jest ważne i jaką przyszłość chcemy zbudować dla naszych dzieci. 
Z całego serca łączę się w bólu z rodziną Zmarłego. Odpoczywaj w pokoju - napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie.

Gwiazdy żegnają Pawła Adamowicza

Warto dodać, że wielu polskich artystów, w tym chociażby Dawid Kwiatkowski czy Katarzyna Skrzynecka, miało okazję poznać prezydenta Gdańska osobiście przy okazji organizowanych w Trójmieście imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych.

- Pan Prezydent Gdańska nie przeżył tej tragicznej zbrodni. Miałam przyjemność poznać Pana Prezydenta Adamowicza... Wspaniały, dobry, serdeczny, pogodny i mądry Człowiek... Głębokie Wyrazy Współczucia dla Rodziny i Bliskich Pana Pawła Adamowicza. Potworny smutek i otchłań żalu - napisała na Instagramie Katarzyna Skrzynecka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najsmutniejszy był widok triumfu, trwający jeszcze kilka sekund po ataku. Uniesione ręce w górze i zadowolenie z popełnienia zbrodni, tak okrutnej zbrodni. Dokąd zmierza ten świat i ludzie, których cieszy i buduje tak barbarzyński czyn? Nawet boje się myśleć... niech Pan Bóg ma Pana w opiece. Módlmy się o jak najszybsze zdrowie psychiczne całej rodziny, by potrafiła się pozbierać po tak wielkiej stracie. Miło było Pana poznać. Doskonale pamietam jak bardzo zadowolony Pan był z organizacji całej imprezy. Przyszło wtedy 60 tysięcy ludzi. Dziś cały kraj jest myślami z Panem, Panie Prezydencie i z Pana rodziną. Do zobaczenia.

Post udostępniony przez Dawid Kwiatkowski (@kwiatkowsky) Sty 14, 2019 o 6:21 PST

SPRAWDŹ TEŻ: PAWEŁ ADAMOWICZ - kim był prezydent Gdańska prywatnie? Rodzina, żona, dzieci