Paweł Królikowski ostatnio nie mógł pochwalić się dobrym zdrowiem. Aktor niedawno poddał się ciężkiej operacji. Na szczęście, gwiazda serialu "Ranczo" wraca do zdrowia. Ostatnio razem z żoną Małgorzatą Ostrowską pojawili się w Nieborowie.

Aktorska para,  gościła na   drugiej edycji  "Nieborów uczy i inspiruje". W wydarzeniu wzięli udział wybitni przedstawiciele świata kultury, m.in. Joanna Szczepkowska oraz profesorowie Franciszek Maśluszczak oraz Mieczysław Wasilewski. 

W ramach tegorocznego spotkania odbył się w Nowej Oranżerii wieczór poezji “Gałczyński przy świecach” czytanej przez Małgorzatę  Ostrowską–Królikowską i Pawła Królikowskiego oraz rozmowa z Joanną Szczepkowską pt. “Nieborów we wspomnieniach" o jej nieborowskim dzieciństwie. Wydarzenie zwieńczył plener malarski w Parku Arkadyjskim pod opieką artystyczną trzech wybitnych współczesnych artystów: Andrzeja Biernackiego, prof. Franciszka Maśluszczaka i prof. Mieczysława Wasilewskiego.

Pałac w Nieborowie znany jest ze swojej gościnności od czasów hetmana Janusza Radziwiłła, który przyjmował w swoim domu uchodźców z Królestwa Polskiego. Dziś odgrywa zupełnie inna, choć wciąż ważną rolę. Cieczy nas dobra forma aktora, wygląda na to, jego kłopoty ze zdrowiem to już przeszłość.