We wtorek w Teatrze Wielkim odbyło się wręczenie Paszportów Polityki. Kto pojawił się na gali? Wszyscy. Innymi słowy - nie zabrakło ikon polskiej kultury, a także najważniejszych osobowości mediów. Takie postaci, jak Janusz Głowacki, Olga Lipińska, Mariusz Treliński czy Anna Romantowska bardzo rzadko bywają na medialnych imprezach. Ale dla dorocznej gali "Polityki" zrobili wyjątek. Na rozdaniu Paszportów Polityki 2016 gościł także Paweł Pawlikowski, reżyser nagrodzony Oscarem za film "Ida". Tego wieczoru Pawlikowskiemu towarzyszyła supermodelka Małgosia Bela. Pawlikowski i Bela są parą od niespełna roku. Na gali nie szczędzili sobie czułości!

Paweł Pawlikowski to jeden z najlepszych i najsłynniejszych polskich reżyserów filmowych. Karierę zaczął od realizacji filmów dokumentalnych. Tworzy nie tylko w Polsce, ale tez m.in. w Wielkiej Brytanii. Współpracował m.in. z BBC. W 2000 roku Pawlikowski zadebiutował ze swoim pierwszym filmem fabularnym - "Last Resort". Za ten film otrzymał nagrodę BAFTA dla "najbardziej obiecującego twórcy". Drugi film Pawlikowskiego - "Lato Miłości" - przyniósł mu światowy rozgłos. W filmie wystąpiła m.in. Emily Blunt.

NOMINACJE DO NAGRÓD BAFTA 2017: kto ma szansę na brytyjskiego Oscara?

Niestety, podczas gdy kariera Pawła Pawlikowskiego rozwijała się w najlepsze, spotkała go tragedia w życiu prywatnym. U jego żony zdiagnozowano nowotwór. Pawlikowski na jakiś czas wycofał się z życia zawodowego, by poświęcić się opiece nad małżonką. Kobieta zmarła w 2007 roku. Razem z żoną Pawlikowski wychowywał dwoje dzieci - syna i córkę.

Reżyser powrócił do kina w 2011 roku. Wtedy premierę miał film "Kobieta z piątej dzielnicy" z Kristin Scott Thomas i Ethanem Hawkiem. W 2013 roku Pawlikowski nakręcił dramat "Ida". W sierpniu 2014 roku "Ida" została ogłoszona polskim kandydatem do Oscara (w tym roku są nim "Powidoki" w reż. Andrzeja Wajdy). "Ida" Pawlikowskiego wygrała najważniejszą statuetkę w branży filmowej w lutym 2015 roku - dzieło Pawlikowskiego uznano Najlepszym Filmem Nieanglojęzycznym i uhonorowano Oscarem.

ZŁOTE GLOBY 2017: Poruszająca mowa Meryl Streep. Nie oszczędziła Donalda Trumpa...

Kim jest Małgosia Bela? Jedną z najlepszych polskich modelek, które zyskały międzynarodową sławę. Trudno wyliczyć wszystkie marki luksusowe, z którymi pracowała Bela, ale były to m.in. Valentino,Chanel, Versace, Marc Jacobs, Max Mara czy Stella McCartney. Twarz Beli wielokrotnie zdobiła takie magazyny, jak "Vogue", "Harper's Bazaar" i "Elle". Bela pojawia się na najważniejszych światowych wydarzeniach modowych, jak choćby Paris Fashion Week (gdy nie chodzi po wybiegu, to siedzi w pierwszym rzędzie), imprezy magazynu "Vogue" czy gale charytatywne. Małgosia Bela jest jednak nie tylko modelką, ale też aktorką. Wystąpiła m.in. w głośnym filmie "Ono" w reż. Małgorzaty Szumowskiej oraz w produkcji "Karol. Człowiek, który został papieżem". W zeszłym roku Małgosia Bela pojawiła się też na Festiwalu Filmowym w Cannes. Razem z Pawłem Pawlikowskim.

Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela są parą od mniej więcej roku. Pierwszy raz publicznie pojawili się razem w Cannes. Choć nie pozowali wspólnie do zdjęć, fotoreporterom udało się uchwycić ich wspólne wyjścia. W Polsce pierwszy raz zjawili się razem na premierze filmu "Ojciec". Potem - na premierze filmu "Nowy Świat" w Warszawie, a ostatnio - na gali Paszporty Polityki. Podobno miłość spadła na nich nagle. Bela rozstała się z mężem, założycielem pisma "Numero", Jeanem-Yvesem Le Furem. Dla Pawlikowskiego modelka i aktorka przeniosła się też na stałe z Paryża do Warszawy. Wczoraj, gdy patrzyliśmy na nich podczas gali Paszportów Polityki, nie mieliśmy żadnych wątpliwości - tych dwoje łączy prawdziwe uczucie!

Zobaczcie zdjęcia Pawła Pawlikowskiego i Małgosi Beli w naszej GALERII>>