Irena Santor, Urszula Dudziak, Kayah, Maryla Rodowicz i Patrycja Markowska na jednej płycie? Niemożliwe? Zespołowi Pectus się to udało!

Pectus znalazł sposób na opowiedzenie historii poprzez niezwykłe kobiety. Wszystko za sprawą jubileuszu 10-lecia zespołu PECTUS oraz promocji albumu "KOBIETY". Do współpracy zespół zaprosił przedstawicielki różnych pokoleń i wielu nurtów muzyznych. Kobiety -  by wraz z liderem, Tomaszem Szczepanikiem w decie pokazały historię. A ile kobiet tyle historii.

Pectus zabiera fanów w wycieczkę po Nowym Jorku z Urszulą Dudziak w roli przewodniczki, w dialogu z Marylą Rodowicz snuje opowieść o ciemnych stronach życia, które staje się balem, z Ireną Santor wirujemy w szlachetnym walcu.

Ale to nie wszystko. Niezwykłą historię opowie także  lament Kayah nad kobietami, które padają ofiarą wojennych gwałtów, czy Urszula Dudziak1 ujmująca się za ofiarami  przemocy domowej. Facynujące opowieść wyśpiewają także Urszula Dudziak2, Urszula Dudziak3czy Urszula Dudziak4.

Od wieków sen z powiek filozofów i poetów spędza pytanie: „Czy można zrozumieć kobietę?” Wszystko wskazuje na to, że Urszula Dudziak5 znalazł na nie odpowiedź.