Pedro Almodóvar od lat współpracuje ze swoimi ulubionymi aktorami. Należą do nich m.in. Carmen Maura, Antonio Banderas, Penélope Cruz, Rossy de Palma, a także Blanca Portillo. Gwiazda hiszpańskiego kina, którą mogliśmy oglądać m.in. w filmach "Volver" i "Przerwane Objęcia", wkrótce przyjedzie do Polski ze spektaklem "Kartograf". Ta poruszająca sztuka  w reżyserii Juana Mayorgi po raz pierwszy zostanie zagrana w mieście, o którym opowiada. Spektakl będzie można obejrzeć podczas Festiwalu Warszawa Singera, jaki odbędzie się w dniach 24 sierpnia - 1 września. Dowiedz się więcej PONIŻEJ.

Aktorka Pedro Almodóvara w Warszawie

Blanca Portillo wystąpi w Warszawie w sztuce "Kartograf" już w niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 16:00. O czym jest spektakl?

Osią sztuki jest historia kartografa getta, czy też raczej dziewczynki i jej dziadka, którzy razem tworzą mapę swojego, kurczącego się do ostatecznych granic, świata - czytamy na stronie festiwalu Singera. - Dramat opowiadany jest z dwóch perspektyw – wojennej – poprzez historię żyjącego w warszawskim getcie starego kartografa i jego wnuczki; a także współczesnej – wokół osobistej tragedii Raula, dyplomaty, który przyjechał do Warszawy na placówkę, i jego żony Blanki. Spektakl w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski.

Tu kupisz BILETY na spektakl z udziałem Blanki Portillo>>