Najlepsze perfumy unisex? Kiedyś marki reklamowały zapachy owocowe i kwiatowe jako kobiece, a te z mocnymi nutami - takimi jak drewno i skóra -jako męskie. Działo się tak, ponieważ od dawna w codziennym świecie piękno było segregowane. Większość z nas wychowała się z pewnym wyobrażeniem tego, jak mężczyźni i kobiety powinni wyglądać, zachowywać się i pachnieć. Na szczęście obecnie granice te coraz bardziej się zacierają, co akceptują również menedżerowie marketingu w branży kosmetycznej. Nawet klasyczne domy, takie jak Chanel, dodały do ​​swojego portfolio zapachy unisex.

Dla kogo są zapachy unisex? Dosłownie dla wszystkich! Oto 6 najlepszych zapachów dla kobiet i mężczyzn, które sprawdzą się na każdej skórze.

Najlepsze perfumy unisex: Maison Margiela Replica: At The Barber’s

Zapach Maisona Margieli Replica: At The Barber's to nowoczesny klasyk unisex. Kojarzy się z zapachem męskiego salonu fryzjerskiego i sprawia, że wręcz słyszymy skrzypienie kołyszącego się na wietrze szyldu, tarcie brzytwy i delikatny szelest białego ręcznika. Dzięki nutom bazylii i lawendy, perfumy są też świeże, lekkie i aromatyczne.

Najlepsze perfumy unisex: Tom Ford Tobacco Vanille

Gładki, orientalny zapach Tom Ford Tobacco Vanille otwierają bogate esencje liści tytoniu i aromatycznych przypraw. Perfumy rozwijają się dzięki nutom serca i wzbogacają akordami bobu tonka, kwiatu tytoniu, wanilii i kakao, kończąc owocowym akordem wzbogaconym słodkim sokiem drzewnym.

Najlepsze perfumy unisex: Jo Malone Lime Basil & Mandarin 

Charakterystyczny zapach tej londyńskiej marki, Lime Basil & Mandarin Jo Malone, łączy w sobie słodkie cytrusy i pieprzną bazylię z nutami bursztynu, które zapewniają ciepło i otulający zapach przez cały dzień.  Bazylia jest mocna, męska, skonfrontowana z miłą, lecz cierpką mandarynką. Zapach relaksujący, spokojny, ale z odrobiną pazura.

Najlepsze perfumy unisex: Calvin Klein All

Perfumy unisex Calvin Klein All są nowoczesne, cytrusowe i pełne charakteru. Docenią je wszyscy indywidualiści, niezależnie od płci. Cytrusy mieszają się w nim z jaśminem i bursztynem, tworząc lekki i orzeźwiający zapach na każdą porę roku.

Najlepsze perfumy unisex: Escentric Molecules Molecule 01

Zapach Escentric Molecules Molecule 01 zachwyci wszystkie miłośniczki i miłośników drzewnych zapachów, którzy lubią testować rzeczy absolutnie unikatowe. Perfumy pachną drewnem i piżmem - nadają się do noszenia przez cały rok, w ciągu dnia i wieczorem, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Najlepsze perfumy unisex: Gucci Mémoire d’une Odeur

Gucci Mémoire d’une Odeur to perfumy nieprzypisane określonej płci ani czasom. Nazywane są eliksirem, który przez swój indywidualny charakter "przekracza granice gatunku i rewolucjonizuje tradycyjne rodziny zapachowe".