Fani "Gwiezdnych wojen" w żałobie. Nie żyje Peter Mayhew, czyli amerykańsko-brytyjski aktor, który przez lata wcielał się w postać Chewbaki, futrzastego przyjaciela Hana Solo. Peter Mayhew zmarł 30 kwietnia 2019 roku w swoim domu w Teksasie na zawał serca. Miał 74 lata. Aktor zagrał rolę Chewbaki w pięciu częściach filmowej sagi George'a Lucasa: trzeciej (Zemsta Sithów), czwartej (Nowa nadzieja), piątej (Imperium kontratakuje), szóstej (Powrót Jedi) i siódmej (Przebudzenie Mocy). 

Peter Mahyew - wzost

Wzrost aktora, który w "Star Wars" wcielał się w Chewbakę, wynosił aż 2,21 m. Wbrew obiegowej opinii, Peter Mayhew nie był tak wysoki ze względu na gigantyzm. W jednym z wywiadów wyznał, że takie ogromne rozmiary swojego ciała zawdzięczał chorobie genetycznej o nazwie zespół Marfana.

Peter Mayhew jako Chewbacca

Gdy Peter Mayhew dostał rolę w "Gwiezdnych wojnach" postanowił gruntownie przygotować się do roli. W tym celu m.in. udał się do ogrodu zoologicznego, aby z bliska przyjrzeć się zachowaniu różnych dużych zwierząt. Przypomnijmy, że Chewbacca jest przedstawicielem rasy Wookie, dwumetrowych i pokrytych futrem istot, pochodzących z planety Kashyyyk.

Poniżej znajdziecie robiący furorę na YouTube filmik (ponad 1 mln wyświetleń), będący kompilacją najlepszych momentów postaci Chewbaki w "Gwiezdnych wojnach":