To był jeden z największych przebojów 2013 roku. Singiel "Blurred Lines", nagrany przezPharrella Williamsa i Robina Thicke, sprzedał się w ponad 15 milionach egzemplarzy na świecie (z czego w samych USA kupiono aż 7 mln). Wielki sukces piosenki otworzył wokalistom drzwi do promocji ich kolejnych działań artystycznych. Pharrell Williams  nagrał słynne "Happy", a Robin promował kolejną płytę.

Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem... Do czasu! 

Kilka dni temu sąd w Los Angeles uznał "Blurred Lines" za plagiat utworu "Got to Give It Up" Marvina Gaye'a. Artyści bezprawnie wykorzystali fragmenty dawnego przeboju. W czasie przesłuchiwań nie obyło się także bez skandalu!  Robin Thicke wyznał, że w chwili powstawania piosenki był pod wpływem alkoholu i leków, nieświadomie dokonując kradzieży utworu...

Panowie z pewnością nie popełnią drugi raz tego samego błędu. Nauczkę, jaką dostali zapamiętają na całe życie! 

Decyzją sądu zobowiązani są do zapłacenia rodzinie Gaye'a odszkodowania w wysokości 7,4 milionów dolarów! Istnieje także duże prawdopodobieństwo zabronienia dalszego rozpowszechnienia "Blurred Lines" w środkach masowego przekazu, o co walczą potomkowie poszkodowanego artysty.

Poniżej prezentujemy Wam nagrania "Got to Give It Up" Marvina Gaye'a oraz "Blurred Lines" Pharrella Williamsa oraz Robina Thicke. 

Zgadzacie się z wyrokiem sądu?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Pharrell Williams - W sesji z Carą Delevingne!