Elastyczność i jędrność skóry poprawiają produkty liftingujące. Ich zadaniem jest odpowiednie napięcie i wygładzenie cery a także przywrócenie zdrowego kolorytu. Teoretycznie kosmetyki tego typu polecane są po 35 roku życia, ale biologiczny wiek skóry nie musi pokrywać się z metrykalnym. W Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris, kosmetyczka przeprowadzi profesjonalną diagnozę skóry i na jej podstawie dobierze odpowiednie preparaty.

Nowe produkty Dr Irena Eris Prosystem Home Care odpowiadają na potrzeby skóry dojrzałej. Linię wzbogaciły dwa ekskluzywne koncentraty o natychmiastowym działaniu liftingującym. Regularne ich stosowanie wspomaga walkę z upływającym czasem i pozwala utrzymać skórę w idealnej kondycji. Stosuje się je 2 – 3 razy w tygodniu. Już po jednorazowym zastosowaniu wygląd skóry ulega natychmiastowej poprawie.

W kosmetykach wykorzystano innowacyjną photo-technologię, która oparta jest na aktywacji światłem substancji aktywnych. Ich działanie możliwe jest w obecności światła słonecznego a także sztucznego światła białego (w pomieszczeniach). Fotoaktywacja polega na pochłanianiu energii świetlnej dzięki której możliwe staje się pobudzenie mechanizmów obronnych i naprawczych w komórkach skóry.

238 PHOTO-WYGŁADZANIE
Silnie wygładzający koncentrat do twarzy na dzień, ma właściwości liftingujące.

Skutecznie napina skórę na powierzchni wygładzając zmarszczki. Aktywowany światłem, innowacyjny enzym otrzymany z planktonicznej algi Anacystis nidulans, naprawia uszkodzenia DNA skóry wywołane przez promieniowanie UV, spowalniając zjawisko fotostarzenia. Substancja aktywna o działaniu ochronnym -kwas rozmarynowy została zamknięta w nanosferach – innowacyjnych nośnikach, których rozmiar umożliwia szybką i głęboką penetrację w głąb skóry, precyzyjnie dociera do wnętrza komórek.

Wyciąg z dyni skutecznie przeciwdziała degradacji włókien kolagenu hamując syntezę enzymów niszczących włókna podporowe skóry. Wzmocniona siatka kolagenu i elastyny zapewnia skórze sprężystość, elastyczność i odpowiednią gęstość. Wyciąg z purpurowej orchidei dodatkowo działa nawilżająco i odżywczo zapewniając skórze ukojenie i komfort.

Cena: 165 zł,
Objętość: 10 tubek po 5 ml

257 PHOTO-ODNOWA
Silnie liftingująco-naprawczy koncentrat do twarzy na dzień to koktajl nowoczesnych składników aktywnych, które stymulują naturalny proces regeneracji skóry.

Złożony, biotechnologiczny peptyd, stymulując komunikację między komórkami i tkankowe procesy naprawcze, uruchamia syntezę białek macierzy międzykomórkowej, przede wszystkim kolagenu, przez co aktywnie wygładza skórę oraz przywraca jej elastyczność i napięcie.

Aktywowany światłem, innowacyjny enzym otrzymany z planktonicznej algi Anacystis nidulans, naprawia uszkodzenia DNA skóry wywoływane przez promieniowanie UV, hamując zjawisko fotostarzenia. Unikalna w kosmetologii witamina B12 podana tu w nowatorskiej formie mikrokapsułek, stymulując procesy syntezy dodatkowej porcji energii, umożliwia szybką i pełną regenerację skóry osłabionej procesami starzenia.

Cena: 179 zł,
Objętość: 10 tubek po 5 ml