Właściwe dogrzanie budynku w okresach jesiennych i wiosennych często okazuje się niemałym problemem. Uruchomienie kotła zbyt wcześnie zazwyczaj skutkuje przegrzaniem budynku i zdecydowanie zbyt wysokimi rachunkami. Z kolei wybudowanie klasycznego kominka to decyzja, która niesie za sobą szereg konsekwencji takich jak kosztowny remont, czy znaczne ograniczenie przestrzeni.

W ofercie polskiej marki Defro znajdziemy alternatywy, które doskonale radzą sobie z wyżej wymienionymi problemami, jednocześnie nie pozbawiając nas uroków klasycznych kominków.

Wolnostojące piecyki na drewno, bo to właśnie o nich mowa, to niezwykle proste w obsłudze i przy okazji stylowe urządzenia. Jak to wygląda ze strony technicznej? Wolnostojące piece kominkowe mają budowę podobną do wkładów kominkowych. Wkład to zamknięte palenisko zrobione z żeliwa lub ze stali, szczelne i bezpieczne w eksploatacji, ale surowe, „niewykończone”, wymagające obudowania. Warto pamiętać, że piec kominkowy to także palenisko o podobnych właściwościach, lecz z własną fabrycznie wykonaną obudową, a więc gotowe do zainstalowania bez dodatkowych prac budowlanych. Rezultat? Tańszy i krótszy montaż oraz końcowy efekt estetyczny dokładnie dopasowany do naszych oczekiwań.

Piec kominkowy punktuje nie tylko estetyczną formą i wygodą obsługi, ale także, a może nawet przede wszystkim, nowoczesną technologią, która umożliwia ogrzanie pomieszczenia przy jednoczesnym spełnianiu najnowszych norm emisyjnych. Pora odsunąć na bok przekonania o piecach będących przestarzałymi urządzeniami, które odgrywają znaczącą rolę w zatruwaniu środowiska. Dzisiejsze produkty są rygorystycznie przebadane pod kątem spalania w nich drewna oraz spełniają wszystkie wymagania dyrektyw wydawanych przez Unię Europejską.

To nie wszystko! Zarówno w przypadku piecyków opalanych drewnem, jak i biomasą zastosowanie znajduje materiał odnawialny. Sadząc drzewa oraz inne rośliny dość łatwo będziemy mogli uzupełnić zapasy. Spalanie biomasy niesie ze sobą jeszcze jedną, niezwykle ważną dla środowiska korzyść. Do atmosfery uwalnia się jedynie tyle dwutlenku węgla, ile wcześniej pobrały spalane rośliny w procesie fotosyntezy. Oznacza to, że ich spalanie nie może być wiązane z niekorzystnym zjawiskiem polegającym na powiększaniu dziury ozonowej.

Nowoczesne, spełniające unijne restrykcje urządzenia znajdziecie w ofercie wielu krajowych producentów, jednak szczególnie specjalizuje się w nich Defro. W ich portfolio znajdziecie szeroki wybór najwyższej klasy kominków, które równie dobrze co w funkcji grzewczej, spełnią się w formie stylowego elementu wystroju wnętrz.

Już nie możemy się doczekać jesiennych wieczorów w ich towarzystwie!

https://www.defro.pl