Zabiegi z wykorzystaniem tej technologii nazywa się bezpiecznymi siłowniami. Pomagają wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie, a także spalić tłuszcz. Czy męczą tak, jak klasyczne treningi? Ani trochę! Naszym zadaniem jest jedynie przyjście na wybrane zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFEM.

Jak działa technologia HIFEM? Jest naprawdę tak skuteczna, jak mówią eksperci?

Magda Michnicka-Rekowska, BTL: EMSCULPT NEO, EMSCULPT i EMBODY to urządzenia, które opierają się na zaawansowanej technologii elektromagnetycznej HIFEM. Technologia ta została wynaleziona i opatentowana przez firmę BTL. Jest to jedna z najlepiej przebadanych technologii na świecie. O skuteczności technologii HIFEM w rzeźbieniu mięśni świadczy rekomendacja Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. To jedyna zatwierdzoną przez FDA procedura do rozbudowy tkanki mięśniowej. W trakcie jednego zabiegu energia HIFEM wywołuje ok. 20 tys. supramaksymalnych skurczów. W praktyce oznacza to, że jedna sesja treningu pośladków zastępuje 20 tys. przysiadów, a jeden zabieg zapewnia mięśniom brzucha wysiłek porównywalny do wykonania 20 tys. brzuszków. Robi wrażenie, prawda?

Jakie obszary możemy wyrzeźbić za pomocą tych urządzeń?

Przede wszystkim pośladki, brzuch i uda - rzeźbisz, modelujesz, wzmacniasz, spalasz, a wszystko dzieje się bezdotykowo i z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. To właściwie nie tyle ćwiczenia ile aktywny relaks. Co więcej - możemy poprawić wygląd newralgicznych miejsc, które mimo diety i ćwiczeń wciąż nie prezentują się tak, jakbyśmy chcieli. Co więcej, zastosowana technologia HIFEM zmniejsza rozstęp mięśnia prostego brzucha po ciąży, co daje efekt wyraźnego zarysowania wcięcia w talii.

Na jaki zabieg szczególnie warto zwrócić uwagę?

Zdecydowanie EMSCULPT NEO - ta innowacyjna maszyna do rzeźbienia sylwetki jako jedyna i pierwsza na świecie łączy HIFEM+ i RF w jednym zabiegu. Dzięki zsynchronizowaniu dwóch rodzajów energii Emsculpt NEO nie ma sobie równych, jeśli chodzi o skuteczność w spalaniu tkanki tłuszczowej i rozbudowie mięśni. Działa tutaj zjawisko synergii, zgodnie z którym 1+1=3.

Jego wybór to gwarancja szybkich efektów?

Badania potwierdzają, że wystarczą cztery zabiegi EMSCULPT NEO, żeby zobaczyć widoczne rezultaty. Tylko tyle sesji potrzeba, aby tkanka tłuszczowa zredukowała się. I to sporo, bo średnio aż o 30 proc. Rewolucją jest tutaj połączenie dwóch terapii HIFEM+ i RF w jednym zabiegu. Niesamowicie szybkie spalanie tłuszczu jest tu możliwe dzięki supramaksymalnym skurczom, wywoływanym przez HIFEM+ i termolipolizie indukowanej przez falę radiową. Skuteczność niszczenia komórek tłuszczowych jest większa niż w kriolipolizie, uważanej do tej pory za najlepszy zabieg nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Seria 4 zabiegów EMSCULPT NEO wywołuje wzrost mięśni podobny do 12-16 tygodni treningu oporowego.

Jak długo trwa jedna sesja zabiegowa? Faktycznie efekty są spektakularne?

Zabiegi urządzeniami EMSCULPT NEO, EMSCULPT i EMBODY trwają 30 minut. Ciało po zabiegach ma bardziej zdefiniowany kształt, mięśnie są zaznaczone, a tkanka tłuszczowa zredukowana. EMSCULPT NEO, EMSCULPT i EMBODY to idealne wsparcie także dla poważniejszych terapii odchudzających, doskonała motywacja, bo podkręcają efekty tradycyjnych ćwiczeń. I tak - zabiegi wykonane tymi wyszczuplającymi sylwetkę urządzeniami są równie skuteczne, co spektakularne. Warto wpisać je do swojego stałego menu. Podobnie jak racjonalne odżywianie, regularne picie wody i aktywność fizyczną. Ostateczny efekt uzyskujemy po miesiącu od zakończenia ostatniego zabiegu z serii.

A co, jeśli ktoś marzy, żeby urządzenia faktycznie „wyręczyły” go i zagwarantowały możliwie najlepsze efekty? Po co wówczas sięgnąć?

Zdecydowanie najlepsze efekty przynoszą terapie łączone. Przed zabiegami z zakresu odchudzania i modelowania sylwetki, warto rozpocząć swoje starania o idealną sylwetkę od drenażu limfatycznego urządzeniem LYMPHASTIM. Ten sekwencyjny masaż uciskowy pozwoli nam na usprawnienie i udrożnienie działania układu limfatycznego. Przygotuje również nasze ciało do dalszych terapii, które będą znacznie bardziej efektywne. Co więcej, doskonale sprawdzi się jako rekonwalescencja po zabiegach chirurgicznych. Zabieg ten można wykonywać przez cały czas trwania kuracji, zarówno przed w trakcie jak i po zakończonej serii. Drenaż niesie za sobą wiele pozytywnych efektów, m.in. zmniejszenie widoczności cellulitu, przyśpieszenie i ułatwienie przepływu limfy, likwidację jej zastojów.

Coś jeszcze?

Kolejną terapią, którą warto połączyć z zabiegami przy użyciu technologii HIFEM czy HIFEM+ i RF jest fala akustyczna.

Znam to pojęcie, ale jak fala akustyczna ma się do medycyny estetycznej?

Fale akustyczne wywołują wibracje w tkance łącznej, poprawiając jej jędrność i elastyczność. Podskórne depozyty tłuszczone, również te, które stanowią główny składnik cellulitu, zostają rozproszone nawet w trudnych miejscach typu ramiona, czy bryczesy. Terapia falami dodatkowo pobudza krążenie krwi, usuwa obrzęki i wpływa na produkcję kolagenu. Dzięki połączeniu technologii, czyli zabiegów EMBODY lub EMSCULPT z urządzenia X-WAVE mamy wymodelowaną sylwetkę, gładką i widocznie piękniejszą skórę.

Chciałabym dopytać jeszcze o specjalistyczny fotel EMSELLA, czyli wykorzystanie technologii HIFEM w ginekologii estetycznej. To ostatnio popularna metoda leczenia nietrzymania moczu. Jak działa?

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy - inaczej mięśni Kegla i związanego z tym problemu nietrzymania moczu, narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, że sprawa dotyczy tylko starszych kobiet oraz że wyłącznie inwazyjne metody są w stanie nam pomóc. Nic bardziej mylnego. Osłabione mięśnie dna miednicy mają także młode kobiety - po porodzie, czy aktywnie uprawiające sport, a więc jest to problem wielu z nas, niezależnie od metryki. Jeśli lekarz, do którego udamy się na konsultacje, nie będzie widział przeciwwskazań, możemy sięgnąć po pomoc w gabinecie medycyny estetycznej. Nowe technologie pozwalają pozbyć się problemu bezinwazyjnie i bez konieczności zdejmowania ubrań. A skoro przyczyną kłopotów są osłabione mięśnie, to trzeba je wzmocnić. Niestety, samodzielne ćwiczenia nie zawsze są efektywne. Zdecydowanie skuteczniejszy będzie trening na specjalnym fotelu BTL EMSELLA. Urządzenie wygląda jak krzesło. Wysyła fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które wywołują supramaksymalne skurcze mięśni dna miednicy, przywracając im właściwe napięcie i poprawiając elastyczność. To najłatwiejsza gimnastyka, jaką można sobie wyobrazić. Po prostu siedzi się na fotelu przez pół godziny. W tym czasie mięśnie Kegla ćwiczą z dużą intensywnością. Jedyne, co odczuwamy, to delikatne skurcze i wibracje. Warto dodać, że poprzez wzmocnienie mięśni dna miednicy wzmacniają się także doznania podczas stosunku.

Ile zabiegów należy wykonać, aby przywrócić kontrolę nad mięśniami dna miednicy?

Seria 6 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu eliminuje problem nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny, wypracowany zaledwie w 3 tygodnie sprawia, że kobieta jest w stanie samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Nie musi już rezygnować z aktywności, czy pozwalać wpędzać się w kompleksy!

Wiem, że EMSELLA może pomóc również mężczyznom. Opowiesz o tym coś więcej?

Poród czy menopauza mogą doprowadzić do nietrzymania moczu u kobiet. Mężczyźni natomiast mogą być narażenia na ten problem z powodu infekcji, raka prostaty czy też długotrwałego stresu. I tu, jeśli oczywiście lekarz wyda takie zalecenie, z pomocą przychodzi BTL EMSELLA.

Nasz ekspert: Magda Michnicka-Rekowska

Zawodowo zajmuje się PR-em. Prowadzi szkolenia związane z obsługą urządzeń medycznych oraz kosmetycznych BTL. Wieloletnie doświadczenie, które zdobywała zarówno w Polsce jak i za granicą umożliwiło jej holistyczne podejście do klienta i pozwoliło na uzyskanie szczególnych umiejętności w wykonywaniu specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Lubi poznawać wszelkie nowości, śledzi najnowsze trendy i technologie.