Uśmiechnięta osoba z białymi, równymi zębami jest postrzegana jako bardziej atrakcyjna, a także bardziej wiarygodna i profesjonalna. Już dzisiaj mało kogo trzeba przekonywać, że zdrowie zębów łączy się z kondycją całego organizmu.

Piękny uśmiech a zdrowie

Nie każdy wie, że prawidłowe działanie układu żucia, bo tak fachowo nazywa się szczęka, żuchwa, staw skroniowo-żuchwowy oraz otaczające je tkanki, jest powiązane z całym układem szkieletowo-mięśniowym. Nieprawidłowa pozycja żuchwy, niewłaściwy układ zębów wymuszają nienaturalne działanie stawu skroniowo-żuchwowego i mięśni, które muszą to skompensować. W efekcie, często po latach, pojawiają się bóle głowy, migreny, przeskakiwanie w stawach, a nawet dolegliwości bólowe innych części ciała: karku, placów, kręgosłupa, bioder, kolan. Wzajemne relacje szczęki do żuchwy, ustawienie zębów górnych i dolnych oraz zależności występujące pomiędzy nimi zwane są okluzją. Jest o to zagadnienie bardzo złożone, wykraczające daleko poza zdrowie i estetykę pojedynczych zębów, a jednocześnie nierozerwalnie związane z leczeniem stomatologicznym.

W mojej praktyce spotykam na co dzień dwie grupy pierwsi przychodzą do mnie z marzeniem o pięknym uśmiechu, bez dolegliwości bólowych. Druga grupa to osoby, które potrzebują odzyskać komfort życia codziennego, gdyż marzenia o estetyce daleko przysłoniły dolegliwości choroby okluzyjnej-permanentne bóle głowy, czy okolic stawu skroniowo-żuchwowego. Dla tych pacjentów celem leczenia jest prawidłowa funkcja i odzyskanie komfortu życia, a nowa, piękna estetyka-wartością dodaną. Dla mnie leczenie wszystkich pacjentów nierozerwalnie wiąże te dwa aspekty. Bez idealnego powiązania obu funkcji z estetyką, nie ma szans na uzyskanie wieloletnich, stabilnych efektów w postacie komfortu życia i automatycznego uśmiechu przy oglądaniu się w lustrze, a co za tym idzie szczęścia na co dzień - tłumaczy Anna Dąbkowska, lekarz stomatolog i właścicielka kliniki Denta Line.

Klinika pięknego uśmiechu

Właścicielka Denta Line zachęca, by dbać o zdrowie naszych zębów, bowiem znacznie potrafi to podnieść samoocenę.

Wiele osób, przychodząc na wizytę do mojej kliniki, dzieli się swoimi obawami i kompleksami - mówi Anna Dąbkowska. Podchodząc indywidualnie do każdego przypadku możemy optymalnie dobrać najlepsze rozwiązanie.  Uwielbiam chwile, gdy po zacementowaniu nowej pracy pacjent po raz pierwszy  uśmiecha się do lustra. Wyraz twarzy, oczy, takiej osoby mówią wszystko, dużo więcej niż byłaby ona w stanie powiedzieć słowami. Jednak najmilsze są właśnie słowa moich pacjentów, którzy wracają po kilku tygodniach, miesiącach czy latach, na wizyty kontrolne, dalej szczerze uśmiechnięci. Słyszę wtedy "Pani doktor, nie miałem pojęcia, że to tak zmieni moje życie", "Dziękuję, to leczenie pozwoliło mi odzyskać mi komfort o jakim nawet nie marzyłam".