Dlaczego włosy poddane koloryzacji wymagają specjalnej pielęgnacji?

Podczas koloryzacji farba rozchyla łuski włosów, tak by pigmenty mogły się osadzić w ich wnętrzu. Z kolei podczas zabiegów rozjaśniających, rozjaśniacz wydobywa z włosów ich naturalny podkład rozjaśniający, a następnie toner nadaje im nowy, docelowy kolor. Zabiegi te mają duży wpływ na kondycję i wygląd włosów. Ich nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować, że stracą blask, sprężystość i staną się przesuszone. Farbowane włosy są także bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych, które naruszają ich strukturę.

Fryzjerzy polecają stosowanie profesjonalnych kosmetyków, chroniących przed zniszczeniem i wypłukiwaniem koloru. Takie produkty zawierają między innymi polifenole, czyli wysoko skoncentrowane przeciwutleniacze, które chronią włosy przed negatywnym wpływem promieniowania UV oraz działaniem wolnych rodników, odpowiadających za wypłukiwanie koloru i przesuszanie. Pielęgnacja jednak nie powinna kończyć się wraz z wyjściem od stylisty. Wszystkie domowe zabiegi mają realny wpływ na trwałość efektu otrzymanego w salonie. Na co warto więc zwrócić uwagę w tym zakresie?

Regularna pielęgnacja za pomocą profesjonalnych gam produktów

Włosy farbowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby nie stały się matowe, a kolor nie stracił intensywności. Kluczem do sukcesu jest regularność i wybór odpowiednich kosmetyków, które pomogą zachować długotrwały blask i kolor oraz zminimalizować powstawanie niechcianych refleksów. Aby utrzymać efekt jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego, warto zdecydować się na produkty dedykowane włosom farbowanym, stosowanym przez profesjonalnych stylistów. W opracowaniu formuły kosmetyków z tej grupy eksperci wykorzystują nowoczesne technologie, które chronią przed degradacją koloru. 

 
Warto używać produktów z jednej serii, ponieważ pozwoli to wybranym kosmetykom wzajemnie uzupełniać swoje działanie i – dzięki połączeniu substancji czynnych – zapewniać lepsze efekty. Profesjonalni styliści polecają przedłużenie pielęgnacji w oparciu o kosmetyki dedykowane włosom farbowanym, których sami używają, takie jak Serie Expert Vitamino Color od L’Oréal Professionnel. To gama produktów przeznaczonych do włosów koloryzowanych, w której skład wchodzą szampon, odżywka, maska i spray 10w1. Formuła produktów do pielęgnacji włosów farbowanych powstała na bazie wieloletniego doświadczenia i pozwala zrealizować dwa kluczowe cele – ochronę koloru i regenerację struktury włosa.

Włosy farbowane – jak utrzymać kolor na dłużej w domowym zaciszu?

Włosy po koloryzacji potrafią utrzymać świetną kondycję i zachować głęboki kolor przez kilka tygodni. Aby tak się stało, należy pamiętać o stosowaniu produktów przeznaczonych specjalnie do ich pielęgnacji. Podstawą jest szampon, który powinien delikatnie oczyszczać włosy, nadając im uczucie miękkości, tak jak szampon Vitamino Color, który zatrzymuje intensywny połysk i trwałość koloru aż do 8 tygodni*. A wszystko dzięki resweratolowi, czyli wysoko skoncentrowanemu przeciwutleniaczowi, który pozyskiwany jest głownie ze skórki winogron. Substancja skutecznie chroni włosy przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV. Jako dopełnienie pielęgnacji warto natomiast sięgnąć po odżywkę i maskę z serii Vitamino Color – doskonale poprawiają kondycję włosów, dodatkowo wygładzając je i ułatwiając ich rozczesywanie.


 
Dodatkowym wsparciem w samodzielnej pielęgnacji włosów koloryzowanych będzie wygodny w użyciu spray 10w1 z tej samej linii. Efekt użycia jest niemal natychmiastowy – włosy są miękkie, odżywione i pełne blasku! Będąc w salonie fryzjerskim, warto natomiast zapytać stylistę o zabieg z wykorzystaniem koncentratu Vitamino Color – to produkt o kwasowym pH, który domyka łuskę włosa i w ten sposób chroni kolor przed wypłukiwaniem. Dla wielu z nas liczy się jednak nie tylko kompleksowa pielęgnacja włosów po koloryzacji, lecz także aspekty ekologiczne – na uwagę zasługuje fakt, że opakowania produktów z tej linii wykonane są z plastiku, który pochodzi do 100% z recyklingu.

Choć włosy farbowane wymagają szczególnego traktowania, innowacyjne rozwiązania, takie jak linia L’Oréal Professionnel Paris Serie Expert Vitamino Color sprawiają, że ich samodzielna pielęgnacja nie musi być wyzwaniem. Dzięki profesjonalnej formule możesz jeszcze dłużej cieszyć się efektami wykonanej w salonie koloryzacji!

* Test instrumentalny szampon + odżywka